V úterý pokračuje v Týdeníku Ústecko seriál Jak jsme žili na Ústecku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Ústecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Kostel sv. Materny se hřbitovem a špitálem, to byly původní stavby na dnešním Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. První dochovaná písemná zmínka o zdejším kostelíku sice pochází až z roku 1327, ale ústečtí historici udávají, že byl postaven zřejmě už v poslední čtvrtině 13. století. Hřbitov fungoval do roku 1872, pak místo něho byl zřízen park.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ustecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.