V seriálu Jak jsme žili na Ústecku přinášíme archivní snímky z obcí Ústecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Tentokrát si v oblíbeném seriálu Jak jsme žili představíme Lindnerovu vilu v Ústí nad Labem. 

V roce 1905 si nechal pokladník zdejší spořitelny Karl Lindner vybudovat vilu. V užší soutěži si vybral mosteckého architekta Anota Kunerta. Vilu usadil na členitý pozemek tak, že její část zapustil do země. V suterénu byl byt pro služebnictvo, v patře pak hlavní byt majitele. Během druhé světové války byl dům zasažen pumou, následně byli z domu vyhnáni původní majitelé. Dům byl rozčleněn na několik bytů. Od roku 1989 objekt chátrá, je neobydlený a střecha se propadá. Oprava domu by byla finančně i technicky velmi náročná.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ustecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.