V pátek pokračuje v tištěném Ústeckém deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Ústecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Páteční díl seriálu bude tentokrát věnovaný koupališti v ústecké čtvrti Klíše. Toto koupaliště poslední roky chátralo a bylo uzavřené. V současnosti probíhá jeho rekonstrukce (hotovo bude příští léto). Fotografie u článku pochází ze 30. let 20. století a byla poskytnute Muzeem Města Ústí nad Labem.

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ustecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Dopravní hřiště v Krásném Březně prochází opravou
Dopravní hřiště v Krásném Březně čeká oprava