V pátek pokračuje v tištěném Ústeckém deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Ústecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V pátek si připomeneme Oslavy bitvy u Chlumce v minulosti. Bitva u Chlumce se odehrála ve dnech 29. a 30. srpna 1813 u obcí Chlumec a Přestanov. Od roku 1991 se pravidelně tato událost připomíná. V roce 2013 se slavilo 200 let od této bitvy.  Fotografie budou pocházet z období 1991 až do současnosti. Fotografie výše je z roku 2008.

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ustecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Šárka Pravdová se stala Ženou regionu za Ústecký kraj.
Šárka Pravdová se stala Ženou regionu za Ústecký kraj. Vede rodinné centrum