V pátek pokračuje v tištěném Ústeckém deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Ústecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V seriálu již potřetí připomeneme, že v září 2019 první česká škola v Neštěmicích, dnes čtvrti Ústí nad Labem, oslaví 100. výročí svého otevření. Na snímku je její učitelský sbor z let 1974 až 1975 a 1981 až 1982. Fotografie pochází z archivu ZŠ Hluboká.

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ustecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Léto na ulici u Hraničáře pobavilo duo The Divadlo.
Filmy, tanec, jóga, tvoření i burza věcí. Léto na ulici je zpět u Hraničáře