Teplický profesionální fotograf Milan Junek, ústecká fotografka Danuše Mudriková, Jana Kavalírová, Lukáš Havlík a další. 

PEKLO BĚHEM OKAMŽIKU

"Život je krásná věc, během okamžiku se vám může změnit v peklo. Prosím! Spěch, alkohol, drogy a únava za volant nepatří. Nepřeceňujte své sily při skocích do vody, nezapomeňte si přibalit helmu na lyžařský svah, držte pevně silnou motorku na kluzké silnici, myslete hlavou," říká maminka dvou dětí, amatérská modelka na vozíku Jana Brambaški.

Neptal jsem se jí na příčinu, zdravotní stav. Prostě jsem přišel. Těch lidí, co chtějí pomáhat je skutečně dost. Nepíšou svá jména po zdech domů, v tichosti přiloží ruku k dílu. Někdy stačí odkaz, vysvětlení, upřímná rada, vlastní zkušenost. 

V listopadu (18.11.) se sejdou na Mírovém náměstí v Cafe Alibi, aby byli svědky krásných gest. Dražit se bude kalendář, kde ústřední postavou je paní Jana. Doprovodný program pohladí duši, zahraje a zazpívá Pavel  Mesároš, tančit se bude žhavé flamengo, břišní tanečnice vás pozve do pohádkové říše sultánů a krásných otrokyň. Moderátorkou večera bude Anita Boháčová. Začíná se přesně v šest, na vstupné zapomeňte. 

SEN SE SPLNIL AŽ NA VOZÍKU

"Známe se už několik let přes své dcery, chodí do jedné třídy. Její plány byly trochu jiné. Chtěla mít rodinu, cestovat, zajímala se o modeling. Sen o krásných šatech a zájmu fotografů se ji bohužel splnil až na vozíku. V roce 2012 se zúčastnila akce na podporu paraplegiků. Společně s dalšími dívkami a jedním mladíkem na vozíku nafotila s Robertem Vanem svůj první kalendář. Pomáhala tenkrát i Beáta Rajská. Se stejným nápadem přicházím po pěti letech i já. Palce mi drželo hodně lidí od vizážistek až po majitelku půjčovny svatebních šatů. Kalendář je hotový a Jana tam je jako princezna. Křtít ho bude Milan Junek, profesionál, který svým talentem oslovil svět. Začínal na ulici, dnes připravuje už svou jedenáctou výstavu v Praze.  V rámci benefičního večera proběhne i dražba  fotografií. Oba nabízíme své tři nejlepší práce," vysvětluje Danuše Mudriková.  

Ke stolu přisedají další lidé, každý má co říci. "Všechno je připraveno, jenom se ladí detaily. Vždycky jsem si přála pomáhat mladým lidem při prosazování jejich talentu. Byli tu malíři, tanečníci, hudebníci, cestovatelé. Jsem ráda, že stále je hodně těch, co myslí na druhé. Říká se jim andělé. Tak je přijďte podpořit třeba jen potleskem. Z vozíku k vám promluví máma," zve na akci Jana Kavalírová.