Muzikanti využili přístřešek historické kašny, prostor před kostelem se na dlouhé minuty proměnil v taneční parket. Drobně pršelo, ale nadšených diváků tam bylo zase dost. Starý kolotoč stál před nádražím, nejen kluci si pořizovali selfíčka s černou mašinkou, která z dálky vypadala jako dětská hračka.

Desítky stánků, ukázky řemesel, zajímavá keramika, paličkování, rozpálená pec, ovčí sýry, dřevěné hračky. Zubrnický areál připomínal lidské mraveniště.

V téhle lokalitě prý v minulosti stálo několik mlýnů, ten poslední v objektu čp. 27 hlídá veliký vodník. Před vraty stál muž v převleku, s bílou čepicí na hlavě a hlasitě vítal hosty. Návštěvníkům popisoval nejen samotný objekt, který byl postaven v roce 1759, ale i práci mlynáře. „Především to byla těžká práce. K mlýnu patřil hospodářský dvůr, část lesa, přístupová cesta, vodní náhon a tak dále. Venku jsou vystaveny mlýnské kameny. Jsou opravdu těžké, mlynář je musel opravovat a měnit podle potřeby. Dřevěná násypka byla na 150 kilogramů, při provozu tu byl velký hluk, mlynář seděl za dřevěnou stěnou, podle zvuku sledoval výkon. Zrno se několikrát vracelo zpět do násypky, žito čtyřikrát, pšenice dvanáctkrát. Za technologickou částí byla černá kuchyně s pecí, topilo se výhradně dřevem, kotel sloužil nejen k ohřevu vody, v této části se vařila povidla a připravovala zabíjačka. Následovala kuchyně s jídelnou. V rohu je postýlka zavěšená na dřevěném kyvadle,“ vysvětloval bývalý učitel Jiří Capljuk.

Před mlýnem se právě opravuje domek, který byl do Zubrnic převezen z Řehlovic. Jednou to prý bude centrum Mlýnského údolí.

Po taneční ukázce hodně lidí nakouklo do dřevěnice, kde u zelené kachlové pece stála usměvavá paní. „Vstávala jsem kolem páté ráno. Se vzpomínkou na Aničku Vobeckou, která mě mnohému naučila nejen v kuchyni, připravuji těsto na zubrnické koláče. Na jeden plech se jich vejde dvanáct, v plánu jich mám čtyři sta. Recept není tajný, náplň je maková, tvarohová, povidlová a hrušková, ale doma na plynu je neuděláte. Plech se zahřívá ve vrchní části pece deset minut, koláče se dokončují ve spodní části, kde je větší teplota. Vyžaduje to souhru celého kolektivu. Topič, nosič vody, výrobna, obsluha pece,“ tvrdila Dita Nováková.

Koláče chutnaly malému Jirkovi z Mostu i tanečnici Kateřině z Hané.

Mohlo by vás zajímat: Visáči, The Mist, Prago Union. Útulek Fest v Brné pomáhal opuštěným zvířátkům

Útulek Fest 2024 | Video: Deník/Adéla Stejskalová