Přestane tak být radním pro kulturu krajského města. Hlavním důvodem jsou okolnosti kolem financování spolku Činoherák. To vyplývá z následujícího vyjádření, které rozeslal médiím prostřednictvím tiskové mluvčí ústeckého magistrátu Romany Macové:

Podpisem koaliční smlouvy hnutí ANO Ústí nad Labem a PRO!Ústí jsme se zavázali, že jako zastupitelé města přijímáme za všechna svá rozhodnutí politickou odpovědnost.

Rezignaci na post radního pro kulturu města Ústí nad Labem jsem sám zvažoval. A rozhodl jsem se, že ji ke dni 11. 6. 2015 primátorovi Josefu Zikmundovi předám písemně.

Uvědomil jsem si, že téma financování spolku Činoherák jsem měl daleko více konzultovat se všemi zúčastněnými stranami a zejména s ostatními radními města.

Přiznávám rovněž, že jsem dostatečně nedocenil, jak může být při jednání o financování spolku Činoherák vnímán veřejností můj údajný střet zájmů.

Chci věřit, že pro všechny, kdož ve svých funkcích pochybili, se přiznání osobní odpovědnosti stane samozřejmostí.

A především doufám, že tento můj krok přispěje k tomu, aby Činoherák finanční podporu od města získal a neodmyslitelnou součástí Ústí nad Labem zůstal.

Více o poskytnuté dotaci čtěte zde: Radní schválili 6,6 milionů pro Činoherák. Rozhodne zastupitelstvo