Neboť lidosprávní zákony se staly nástrojem pro nelegální a kriminální migraci.

Zeptali jsme se senátora Doubravy, zda s nějakou podobnou iniciativou ještě někdo jiný?
Také místopředseda senátu, Přemysl Sobotka z Liberecka, požádal o mimořádné svolání senátu kvůli situaci v souvislosti s terorismem ve Francii, a v návaznosti na nebezpečí plynoucí z invaze migrantů.

Jedná se o mimořádně tvrdý návrh. Proč jste o to požádal?
Osoby opouštějící svůj stát mohou požádat o azyl v nejbližším bezpečném státu, nemusí proto vstupovat na území EU, natož ČR. Tím se stávají ekonomickými migranty. Plně se ztotožňuji s tím, co prohlásil slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák: Migranti, kteří jsou již v EU by neměli dostávat politický azyl, ale jen status „dočasné ochrany". A to především v první bezpečné zemi v sousedství Sýrie, tedy v Turecku, Jordánsku nebo Libanonu. Právo na azyl máte, když jste individuálně pronásledovaný. Když utíkáte před válkou, máte právo na dočasnou ochranu. My Evropané musíme ale zajistit, aby v tamních utečeneckých táborech panovaly snesitelné podmínky.

Reagujete tím na krvavý páteční teror v Paříži?
Ano, ale nepřímo. Již řadu měsíců apeluji: Pokud nezastavíme záplavu migrantů na vnějších i vnitřních hranicích EU, budeme těmito migranty rozloženi zevnitř. Dnes už nejde o imigraci, ale o invazi. Byl jsem mezi úplně prvními, kteří letos začátkem invazní vlny varovali, že migrace do Evropy je cílená.

Někteří politici a humanitární aktivisté odmítají, že by to byla cílená vlna?
Část lidí se snaží dosáhnout Evropu jako ekonomičtí uprchlíci. Druhá část běženců z míst občanských válek je cíleně zastrašována a vyháněna, aby vytvořila demografický a tím i politicky rozkladný tlak na Evropu. Jde o aktivitu řady islamistických propojených vojenských a teroristických operací na pobřeží severní Afriky, v řadě rozpadajících se zemích Blízkého východu a jižní Asie. Islamisté chtějí obsadit nejen tamní území, ale nakonec rozložit a obsadit i Evropu. Nejedná se o hysterii nějakého xenofoba z Telnice. Vždyť například v pondělí se objevila informace, že šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch varuje: V Německu žije asi 43 tisíc islamistů, z toho 420 by mohlo představovat bezpečnostní hrozbu. Řekl to v rozhovoru, který dnes přinesl deník Die Welt. Co mám k tomu dodat?