VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaroslav Kubín: Chci zpět peníze za muzeum

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Kvůli kauze rekonstrukce ústeckého muzea se na ministra spravedlnosti obrátil bývalý ústecký zastupitel Jaroslav Kubín.

8.7.2015 15
SDÍLEJ:

Bývalý zastupitel Jaroslav Kubín.Foto: DENÍK/Karel Pech

Tvrdí, že během vyšetřování ze spisu zmizely i zásadní dokumenty.

Proč jste se obrátil na ministra?
Jediným mým cílem je, aby více než miliardou zadlužené město a jeho občané dostali zpět peníze, které byly při rekonstrukci ukradené.

Co vás vede k přesvědčení, že tam zmizely peníze? A kolik?
I když podle policejního vyšetřování a usnesení byla rekonstrukce předražená o 53,5 milionu korun, já mám poznatky o tom, že celkové předražení činilo více než 200 milionů korun. Policisté konstatovali, že byl spáchán zvlášť závažný zločin porušování povinností při správě cizího majetku, který způsobilo 27 zastupitelů města, kteří hlasovali pro zvýšení výdajů. A to přes to, že jsem je před hlasováním opakovaně, jak je uvedeno i v policejním usnesení, několikrát upozornil na to, že zakázka je značně předražená. Někteří z nich bohužel sedí za ODS, ČSSD a KSČM v zastupitelstvu dodnes.

O čem se tehdy hlasovalo?
O materiálu bývalého ekonomického náměstka primátora Libora Turka, ve kterém bylo uvedeno, aby zastupitelstvo mimo již schválený rozpočet uvolnilo dalších 53,5 milionu korun. Zdejší firma Insky, která zakázku prováděla, přitom policii popřela, že by o něco takového žádala.

Peníze na co?
V materiálu do zastupitelstva bylo uvedeno, že stavba bude dokončena v kratším termínu, než byl původní plán, a proto musí být nasazeno více dělníků. A tím prý stoupnou i náklady. To ale policie vyvrátila s tím, že se jednalo o nepravdivou informaci danou zastupitelům,

Když policie toto zjistila, proč tedy nikoho nestíhala?
Toto je otázka spíše pro policii. Policisté tvrdí, ačkoli ode mne měli veškeré dokumenty, podklady, že se jim nepodařilo zjistit, jak kdo hlasoval. Naprosto trapně ale vyznívá, že sdělovací prostředky ze svých zdrojů tato jména zastupitelů již několikrát sama od sebe zveřejnila, ale policie vybavená veškerými pravomocemi a dokumenty toho schopna není.

Víte, kdo to byl?
Samozřejmě. Součástí balíku dokumentů k rekonstrukci muzea, kterou jsem policistům předal, byla i prezenční listina ze zastupitelstva se jmenným seznamem zastupitelů, jak kdo hlasoval. Podle mých informací a poznatků se ale tento dokument z policejního spisu ztratil. To je také jeden z hlavních důvodů, proč jsem se obrátil na ministra spravedlnosti. Protože ani krajské ani vrchní státní zastupitelství na tento můj zásadní podnět k posouzení trestní věci vůbec nereagovala.

Jak víte, že se ztratil?
Protože mi policie na moji žádost protokolárně vrátila, sice s velkými problémy, veškeré dokumenty. Ale dva rozhodující kupodivu v tomto balíku chyběly. Úvodní dokument z mé první návštěvy na policii, kde jsem celý případ popisoval a sdělil, na které problémy se při vyšetřování zaměřit, a pak prezenční listina zastupitelů s přílohou, jak kdo hlasoval. Já jsem si to tehdy totiž zaznamenal.

Co od ministra očekáváte?
Aby vše prošetřil, celý vyšetřovací spis nechal nezávisle a objektivně posoudit, a případně kárně potrestal státní zástupce, kteří případ dozorovali. Měli chyby zaznamenat. Tím více, že na ně byli mnou důrazně upozorněni.

Říkal jste, že byste chtěl, aby se peníze vrátily městu. Jak?
Pokud ministr zjistí nedostatky, věřím, že kauzu nechá znovu otevřít a celá věc bude spravedlivě orgány činnými v trestním řízení posouzena a viníci spáchaného zločinu budou potrestáni. Již dnes je nepochybné, že zakázka rekonstrukce muzea byla značně předražená, tak by peníze měla do městské kasy vrátit firma Insky, přestože pravými viníky jsou ti zastupitelé, kteří ji svým hlasováním umožnili značný neoprávněný finanční prospěch. Pokud ale peníze firma odmítne vrátit, nebo je již nebude mít, tak ať škodu zaplatí občanům ti, kteří pro tuto zlodějinu hlasovali. Jsou to zhruba dva miliony na každého zastupitele.

Autor: Vít Lukáš

8.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ostatní - Písaři Zapisovatelka. Požadované vzdělání: úsv. 16 400 Kč

Písaři Zapisovatelka. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 22170 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Kramoly č.p. 641/37, Střekov, Ústí nad Labem., Požadujeme: středoškolské vzdělání, bezúhonnost, výbornou schopnost psaní na klávesnici - všemi deseti, základní znalost MS Office Word, znalost českého jazyka - pravopis, gramatika., Nabízíme: platové podmínky 16 400 - 22 170,- Kč., příspěvek na stravování, 25 dní volna + 4 dny indispozičního volna., Hlásit se osobně na uvedené adrese od 08:00 do 14:00 hod u Mgr. Pinkasové.. Pracoviště: Okresní soud v ústí nad labem, Kramoly, č.p. 641, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Alena Pinkasová, +420 477 047 456.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 210 Kč

Odborní administrativní pracovníci v právní oblasti Odborný rada v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele (SM 761). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25210 kč, mzda max. 37890 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Mírové náměstí č.p. 3097/37, Ústí nad Labem., Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen "zákon"), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo: odborného rady v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR (SM 761) v oboru služby:45. Elektronické komunikace a poštovní služby s místem výkonu služby: Ústí nad Labem. , Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 13. platové třídy . , S ohledem na povahu činnosti Českého telekomunikačního úřadu se nestanovuje na služební místo způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi v souladu s příslušnými právními předpisy., Hlavní popis činnosti: a) Celostátní koordinace a metodické usměrňování elektronických komunikací včetně ochrany zájmů spotřebitele v oblasti elektronických komunikací a poštovních služeb. b) Vyřizování a evidence podání (stížností) spotřebitelů v elektronických komunikacích a poštovních službách. c) Vedení správních a přestupkových řízení, ukládání pokut a povinností nepeněžitého plnění. d) Spolupráce s ostatními orgány státní správy., Žadatel musí splňovat základní předpoklady pro přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo odborného rady v odboru pro severočeskou oblast,v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR podle § 25 zákona, tj.: a) je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody , o Evropském hospodářském prostoru [§ 25 odst. 1 písm. a) zákona], b) dosáhl věku 18 let [§ 25 odst. 1 písm. b) zákona], c) je plně svéprávný [§ 25 odst. 1 písm. c) zákona], d) je bezúhonný [§ 25 odst. 1 písm. d) zákona], e) dosáhl vysokoškolského vzdělání v magisterském studiu [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona], f) má potřebnou zdravotní způsobilost [§ 25 odst. 1 písm. f) zákona]., V souladu se služebním předpisem je dále požadováno: ukončený magisterský studijní program v oboru právo., Kontakt: https://www.ctu.cz/vyberove-rizeni-na-sluzebni-misto-odborneho-rady-v-odboru-pro-severoceskou-oblast-v-oddeleni-17. Pracoviště: Český telekomunikační úřad - provozovna mírové nám., Mírové náměstí, č.p. 3097, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Luboš Mračko, +420 475 309 300.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 17 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář - mechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Přestanov 113., Náplň práce: provádění oprav a pravidelné údržby výrobních strojů, provádění preventivní údržby areálu a výrobní haly., Požadujeme: zručnost, spolehlivost, angličtina - základ, 2 roky praxe, vyhláška 50/78 Sb., Nabízíme: mzdu 17 000 - 22 000,- Kč., nástup ihned, práce na ranní směnu od 8 - 16 hod., Hlásit se osobně na uvedené adrese v dopoledních hodinách.. Pracoviště: Minda ktsn plastic solutions s.r.o., 403 17 Chabařovice. Informace: Michaela Pěčková, +420 411 198 924.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 24 000 Kč

Chemičtí technici pro technický rozvoj, výzkum a vývoj a pracovníci v příbuzných oborech Odborný pracovník technického servisu prodeje. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční 1930/86, Ústí nad Labem., Popis pracovní pozice:, podíl na výzkumu, vývoji nových produktů a jejich aplikací , technická podpora prodeji, komunikace se zákazníky, technické konzultace a technická řešení pro zákazníky, spolupráce s marketingem, příprava technické dokumentace (aplikační a technické listy), Požadujeme:, SŠ či VŠ v oboru chemie (obor: polymery, alkydy - výhodou) - vhodné i pro absolventy VŠ, anglický jazyk na komunikativní úrovni slovem i písmem, znalost Microsoft Office, řidičský průkaz sk. B, Nabízíme:, samostatnou práci ve společnosti s dlouholetou tradicí, možnost osobního a odborného růstu, pracovní smlouva na hlavní pracovní poměr s možností prodloužení, pracovní doba 37,5h týdně, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění po roce pracovního poměru, dostupnost pracoviště - v centru města Ústí nad Labem, blízkost nádraží, MHD, možnost příspěvku na ubytování či dopravu pro uchazeče z jiného kraje, Kontaktní osoba:, Bc. Jana Hlávková, personální oddělení, telefon: 477 163 107, e-mail: hlavkova@spolchemie.cz. Pracoviště: Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost, Revoluční, č.p. 1930, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Jana Hlávková, +420 477 163 107.


V mosteckém parku Šibeník někdo počmáral městský mobiliář, objevily se i symboly německého nacismu.
19

FOTO: V Mostě vznikla „nacistezka“. Jejímu autorovi hrozí až pět let vězení

Hospůdka Pohoda.
6

Tajnou místnost hospůdka Pohoda nemá. Je to totiž parádní vinný sklípek

FOTO: Tříletá Emmička si v ústecké knihovně půjčila už na tisícovku knížek

Ústí nad Labem - Závěr minulého týdne se v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem nesl ve slavnostním duchu. 

Strážníci ošetřili seniorku, která upadla a způsobila si tržnou ránu na hlavě

Ústí nad Labem - Na tísňovou linku městské policie v pátek odpoledne zatelefonovala seniorka ze Šrámkovy ulice, která operátorovi sdělila, že ve svém bytě upadla a bez cizí pomoci není schopná sama vstát ze země. 

Lyže neuklízejte, na Telnici i Bouřňáku jsou nyní ideální sněhové podmínky

Krušné hory - Návrat zimy určtiě potěšil provozovatele lyžařských areálů v Krušných horách. Lyžařská sezona ještě zdaleka nekončí!

Jaro? Ne. Na pěkné počasí si budeme muset ještě počkat

Severní Čechy - V úterý sice nastane astronomické jaro, v České republice bude ale nadále převládat spíše zimní ráz počasí. Pravého jarního počasí se lidé zřejmě nedočkají ani o Velikonocích, které letos připadají na přelom března a dubna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT