V obvodu Bukova se na hlídku obrátil občan s tím, že u zimního stadionu leží „nějaký“ muž. Strážníci na místě nalezli bezdomovce, který si stěžoval na bolest hlavy, nevolnost a značné prochladnutí.

"Z důvodu velkého třesu nebyl ani hlídce schopen sdělil svou totožnost. Požití alkoholu u dotyčného strážníci nezjistili. Při poskytování první pomoci muž upadal do spánku," popsal Jan Novotný z městské policie.  

Z těchto důvodů hlídka na místo přivolala zdravotní záchrannou službu, která si muže převezla k dalšímu ošetření do Masarykovy nemocnice.

V pozdních nočních hodinách v pondělí vyrazila hlídka strážníků opět do Masarykovy ulice, odkud na tísňovou linku městských strážníků telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že se v jednom odstaveném vozidle nachází spící člověk.

Strážníci na místě zjistili muže středního věku, kterého probudili a požádali ho o vysvětlení, co zde pohledává. "Dotyčný strážníkům odpověděl, že je bezdomovec a nemá kde spát a o tomto opuštěném vozidle ho informoval jeho kamarád, který zde čas od času přespává," dodal Novotný. 

Hlídka dotyčného poučila, kam a na koho se má obrátit v situacích, kdy nemá kde spát nebo nemá co jíst a z místa ho vykázala. Po kontrole daného vozidla bylo strážníky zjištěno, že toto nevykazuje známky vraku a ani známky po násilném vniknutí.