Kralovali i letos v září na tradiční ústecké taneční soutěži Grand Prix. Ona úsměvy, technikou a duhovými šaty, on i šarmem. Oba pak radostí z tance a energií, kterou jen sršeli.

„Tancujeme spolu sedm let. Lukáš si mě vyhlídl ještě mezi mládeží, věřil, že jednou budu dobrá. Vytáhl si mě mezi dospělé a pro mě začalo úplně jiné tancování,“ ohlíží se Šťastná.

JSOU SEHRANÍ

„Je radost spolu tancovat, těší nás, že jsme tu vyhráli,“ shodují se oba tanečníci. Oba dodávají, že jsou za ty roky sehraní.

„V Taneční lize, třetí nejvyšší soutěži u nás, je to naše druhé vítězství,“ přibližuje Chmelík. Odhadnout soupeře prý není snadné, zvlášť, objeví-li se u konkurence nově složený pár.

Do Ústí se taneční duo ještě letos vrátí. S ostatními své síly poměří v listopadu na velkém Mezinárodním tanečním festivalu Ústí nad Labem.

27. ročník taneční soutěže Grand Prix Ústí 2017.
FOTO: Strhující festival Grand Prix zažilo Ústí již po sedmadvacáté

Na této akci prozatím ještě nezvítězili. „Ovšem předloni jsme v ní byli druzí. Letos se ale chystáme v showdance zaútočit na první místo. Ano, právě v Ústí,“ prozradila tanečnice. Tato disciplína bude opět součástí letošního ročníku Mezinárodního tanečního festivalu v krajském městě.

PÁRY MUSÍ VYDRŽET

Není sedm let společného tancování příliš dlouhá doba? „Ty nejúspěšnější páry spolu musí vydržet dlouho, třeba i deset nebo patnáct let,“ myslí si Chmelík.

Dvojice tvrdí, že v Česku je aktuálně asi pět párů, které jim jsou přímou konkurencí. A proč právě Lukáš a Zuzana v Ústí zvítězili? „Je to výsledek dlouhodobé práce, byli jsme dobře připravení,“ nezaváhá Chmelík s odpovědí. „Když je tanečník favoritem, tancuje se mu na soutěži o něco lépe,“ přibližuje tanečník svou filozofii.

Pár jde z akce do akce, vítězství slavit nestíhá. U proher prý nebrečí. Na to není čas, raději se věnuje tréninku. Do Ústí se v listopadu těší. „Soutěž ve showdance pro nás bude důležitá. Je to první mistrovství republiky, které můžeme vyhrát,“ shodují se oba. Vítězství pro ně znamená nominaci na mistrovství světa.

Šťastná nepopírá, že na úspěch páru má vliv také kvalita ženských šatů. „Jsou pro mě důležité, šila je má maminka. Vymýšlíme je pokaždé i několik měsíců, aby byly dokonalé, sladěné. Ty současné se povedly,“ uzavírá pohledná tanečnice.

Baletní miniatury III.
FOTO: Baletní tanečníci si na jevišti zahrají badminton