Doslova obsypané cyklisty bude v sobotu 25. května jezero Milada. Svazek obcí totiž pořádá již šestý ročník Cyklozávodu Jezero Milada. Ten má alespoň částečně představit veřejnosti okolí rodícího se jezera na Ústecku, které je dosud veřejnosti uzavřené. Mezi cyklistickou veřejností je závod stále více populární.

„Závod je určen pro rodiny s dětmi i pro zkušené závodníky. Zúčastnit se mohou nejmenší již od 2 let," uvedla Kateřina Oktábcová, která se podílí na organizaci závodu. V okolí jezera Milada je připraveno 5 tras různé délky pro všechny věkové kategorie. Pro nejmenší děti závod měří pouhých 150 metrů. Dospělí muži pak mohou jet závod měřící 34,8 kilometru.

Ústečtí milovníci cyklistiky se na závod těší. „V minulém roce jsem ho jet nemohl kvůli úrazu. Ale chci se přihlásit, moje přítelkyně také," tvrdí Ústečan Tomáš Hlavatý.

Kdo má o závod zájem, může se zaregistrovat na internetových stránkách jezeromilada.cz. Startovné mají děti do 6 let zdarma, do 10 let platí 50 korun. Startovné juniorů činí 150, dospělých a rodinných týmů 200 korun. Junioři a dospělí dostanou triko s logem závodu.

Závodu se letos bohužel nemůže zúčastnit jeden z nejznámějších ústeckých sportovců, boxer Lukáš Konečný. Ten jel závod loni i s rodinou.

„Velice rád bych na akci byl, tyto závody se mi velmi líbí. Bohužel mám ten samý den boxerskou akci na druhém konci republiky, na které musím být," uvedl.

Letos bude sportovní hvězdou závodu mistr ČR v nohejbalu Martin Sehrig, který bude předávat ceny.

V loňském roce se závodu zúčastnilo 360 cyklistů. Přišly jim fandit stovky přátel a jejich rodiny.