Zkomplikovala vám práci v Česku pandemie koronaviru se vším tím omezením cestování? 
Jsme zvyklí pracovat distančně, víc než polovinu projektů máme mimo Švédsko. Ale je pro nás důležité se na místě potkávat se zainteresovanými lidmi a část rozpočtu vždy vyčleňujeme na cestovní náklady. Kvůli Miladě jsme byli v České republice už osmkrát. Je to jen dvouhodinový let, to se nedá srovnávat s Kanadou nebo Čínou, kde také pracujeme. 

Na projektu Milady a jejího okolí dělají ve švédském ateliéru i Češi. K Miladě občas jezdí.
Švédi u proměny jezera Milada na Ústecku: Zbývá si v ní zaplavat

Dělali jste už na něčem podobném jako jezero a okolí? 
Pracovali jsme v Kanadě, Finsku nebo Nizozemsku na podobně rozsáhlých krajinných územích jako parky i na podobně dlouhodobých projektech, do kterých mluví řada subjektů i veřejnost. Na druhou stranu každý projekt je jedinečný. U Milady je to fakt, že vstupujeme do procesu, se kterým jsme nezačali. Ani se zatopeným lomem jsme nedělali. 

Kdy uvidíme na Miladě první stopy vaší práce? 
Nastoupili jsme do rozjetého vlaku, něco se začalo připravovat už v minulosti, jako parkoviště nebo zázemí pro návštěvníky. Máme ale velikou naději, že i naše práce bude na místě brzy vidět. Půjde o menší zásahy, odpočívadla, která lze snad zrealizovat již v příštím roce. Ale velká část naší vize je dlouhodobá, závisí i na přírodním vývoji a velkých investicích.