Spekulace hýbou celým městem. Jednou z těch, ke které míří černý Petr, má být i starostka Severní Terasy a členka hnutí Vaše Ústí Renáta Zrníková.

NESLYŠELA JSEM JEDINOU VÝTKU

„O změnách a různých dohodách, které by se dotkly i obvodních radnic, se spekuluje už dlouho. Osobně jsem od žádného z kolegů zastupitelů na Severní Terase neslyšela jedinou výtku směrem ke své práci nebo fungování úřadu. Ideálně by samozřejmě mělo hrát roli, jak je starosta úspěšný, jak pracuje pro obvod, bohužel v politice se často slušnost nenosí," reagovala Zrníková.

Její kolegyně z Neštěmic Yveta Tomková si nebere servítky a spojuje celou věc s nefunkční radou na magistrátě. „Rozehrávají se tady hry, které mají za cíl vyobchodovat podporu na magistrátu za městské obvody. Ostatně média informovala o chystaných změnách na centrálním obvodě i na Střekově, kde je bezvládí," uvedla Tomková.

Zda se v Ústí opravdu zařizuje podpora na magistrátu výměnou za placené pozice ve vedení městských obvodů, není jasné. Za primátorku a jejího náměstka Jiřího Madara reagovala Dana Gloserová z kanceláře primátorky. „Tyto spekulace vedení statutárního města Ústí komentovat nebude," uvedla Gloserová.

JDE JIM O FINANČNÍ ZDROJE

Podobný scénář jako na Severní Terase se má odehrát také na centrálním obvodu město. Zálusk si tady zastupitelé dělají zejména na funkci starosty, kterým momentálně je Kamil Hýbner.

„Dlouhodobě nejsme spokojeni s prací pana starosty Hýbnera na centrálním obvodu, tak diskutujeme s politickými partnery o možné změně, ale ani zde zatím není žádná nová dohoda o spolupráci uzavřena," sdělil zastupitel za TOP 09 Radim Bzura s tím, že ale nejde o žádné obchodování.

„Politické domluvy, vyvažování politických zájmů, a tím i hájení zájmů voličů jednotlivých politických uskupení bych rozhodně nenazýval nějakým „obchodováním" či „hrami". Rozhoduje většina, a pokud se jakákoliv většina domluví na nějakém konsenzu na zbývající dva roky do komunálních voleb, tak to tak bude," říká Radim Bzura. Regionální výbor TOP 09 zasedá v pondělí večer.

„Strany, které v krajských volbách neuspěly, si chtějí zahojit své stranické rozpočty a dostat se do vedení našeho obvodu. Odstřihli jsme je od finančních zdrojů a ti politici to teď nesou jako ztrátu," reagoval starosta Kamil Hýbner.