V ústecké Masarykově nemocnici přesně na Štědrý den porodila synka Zdeňka, a to v době, kdy Lenka finišovala s vánočními přípravami.

ZDENĚK DOSTAL JMÉNO PO SVÉM TATÍNKOVI

„Menší porodní bolesti jsem měla už od 23. prosince, ale ten zvrat nastal až na Štědrý den, kdy jsem dělala poslední přípravy na Vánoce. Ne že bych s tím úplně počítala, podle termínu se měl narodit o trochu později. Vybral si ale sám. Na druhou stranu, je to ten nejhezčí dárek, co můžete dostat," usmívá se mladá maminka Lenka.

Malý Zdeněk, který dostal jméno po svém tatínkovi, se narodil císařským řezem ve 14 hodin a 10 minut. Jeho váha vyniká šťastnými trojkami po porodu vážil 3 kila a 330 gramů a měřil 49 centimetrů.

A jak vůbec šťastná maminka oslavila Štědrý večer? „Nijak, byla jsem na pooperačním pokoji, takže jsem malého měla u sebe jenom na krmení a jinak si ho sestřičky zase odnesly. Oslavíme si to dodatečně až přijedeme domů spolu s příchodem nového roku," věří Lenka.

NA SOUROZENCE JE ČASU DOST

Podle jejích slov se ještě novopečení rodiče nerozhodli, jestli Zdeněk bude mít v budoucnu nějaké další sourozence. „Na to je přeci jenom času dost," podotkla s úsměvem Lenka.

Úplně prvním miminkem v porodnicích Krajské zdravotní byl 24. prosince Matyáš, který se narodil v 8.32 hodin v porodnici v Děčíně. Rodičům udělal radost vahou 3680 gramů a mírou 51 centimetrů. „Celkově se v porodnicích Krajské zdravotní na Štědrý den narodilo 12 miminek," doplnil Petr Sochůrek mluvčí nemocnice.

Více o štědrovečerních miminkách si přečtěte zde: Malý Zdeněk bude mít jako datum narození Štědrý den¨

MAMINCE LENCE ŠORFOVÉ z Oseka se přímo na Štědrý den narodil v ústecké Masarykově nemocnici syn Zdeněk s váhou 3 330 gramů a mírou 49 centimetrů.Zdroj: Deník/Karel Pech