Josef Zíma hrál divadlo, zpíval, moderoval, natáčel filmy, daboval. V pondělí 9. května se objevil na pódiu kulturního domu v Chlumci a všechny přítomné překvapil svou vitalitou. Devadesát minut bavil diváky, zpíval, vyprávěl, odpovídal na dotazy. Jedna dáma tvrdila, že ji před padesáti roky broukal do ouška, další přidala příběh, kdy v jedné soutěži byla vypsána pro vítěze zajímavá cena. Barevný televizor, nebo večeře s Josefem Zímou. Hádejte, jak to dopadlo?  
 
Společenské odpoledne v krásném kulturním domě zahájil předseda klubu seniorů Zdeněk Balcar s ohromnou kyticí tulipánů. Společně se starostou Romanem Zettlitzerem popřál všem maminkám k jejich svátku a potom přivítal vzácného hosta. Josefa Zímu trápí kolena, proto se hned v úvodu omlouval, že bude sedět v křesle. "Já vám tu zazpívám a vy si připravte otázky. Na všechny odpovím, všechno znám, všude jsem byl, dost si ještě pamatuji," zažertoval umělec. 

Jedna písnička hezčí, než druhá. Vzpomínalo se na Hašlera, Vejvodu, filmové i divadelní role. " Krásné babičky si jistě vzpomenou na scénu, kdy princ Radovan šermuje s Kazisvětem v té legendární pohádce. Pan Růžek mi tenkrát usekl u boty podpatek. Asi jsem málo vyskočil, nebo měl soupeř jiný scénář," smál se Josef Zíma. Krátce také vzpomněl na přátelství s Karlem Gottem. "My jsme se znali ještě před jeho pěveckou kariérou. Oba jsme sbírali gramofonové desky a někde jsme se setkali na vyhlášené burze. To se moc neví, ale já mu radil, jak na děvčata," smál se vypravěč.

Po vystoupení podepisoval program, fotil se s diváky. Jedna paní mu vyrobila z barevných korálků anděla, aby ho chránil od nemocí, další mu upekla bábovku. "Jeho písničky jsou stále krásné, texty nezapomenutelné, pan Zíma je naše mládí," tvrdila paní u prvního stolu.  

Josef Zíma se narodil v Praze 11. května 1932. Životní jubileum tedy připadá na zítřek, středu. Jeho manželkou byla herečka a moderátorka Eva Klepáčová. Nezapomenutelně ztvárnila například postavu Káči v oblíbené filmové pohádce Hrátky s čertem z roku 1956.