„Bude to Sbor dobrovolných hasičů - Záchranný tým. Většinou se bude skládat z mladých lidí, kteří musí absolvovat školení, aby věděli, co mají dělat, jak se k věci postavit. Nespustíme to dřív, dokud nebudeme mít všechna školení,“ vysvětloval starosta střekovských hasičů Antonín Bauer.

Deník na návštěvěZdroj: Deník„Měli by zvládnout záchranu osob a pohřešovaných, spolupracovat se složkami IZS. Jelikož máme člun od kraje, tak by mohli dělat i vodní záchranářství, nechybí nám ani horolezci, tak by mohli dělat i vyprošťování raněného ze skály a další.“

O práce spojené s požáry a nehodami by se měla dál starat dobrovolná jednotka. Hašení, vyprošťování z vraků a další. I ti na to musejí být proškolení. „Před osmi lety během povodní nám chyběla technika. Nyní povodně nejsou, ale techniku máme. Proto se na tyhle situace chceme připravit. Chci, aby tu byla jednotka, která bude dělat složitější zásahy, a sbor, který může fungovat jako podpůrná skupina pro zdejší lidi. Jednotka může být přímo na Střekově. Druhá skupina se přesune a bude operovat na druhé straně našeho rozlehlého obvodu,“ dodal Bauer.