Největší žákovský talent Ústecka Vilda Kukačka bojoval na dvou frontách, v kategorii žáků i dorostenců, což ho stálo dosti sil. „Veškerou pozornost zaměřil na soutěž dorostenců K1 200 m, kde byl nejmladší, ale věřil si. Startovalo 38 chlapců, v sázce byla nominace na Světový závod olympijských nadějí 2013," konstatoval hlavní trenér kajakářů Petr Šolc.

„Svou rozjížďku vyhrál, ve finále skončil šestý, což na postup nestačilo. V soutěži žáků vybojoval dvě bronzové medaile. Je trošku zklamaný, ale podal výborný výkon," pokračoval Šolc. Podle slov zkušeného trenéra vyrůstá velká kajakářská konkurence Ústečákům především v Chomutově a v Děčíně.

On sám byl nesmírně spokojený s výkonem dorostenky Elišky Balcárkové, která byla třetí na trati K4 500 m. Pochválil Adélku Vonešovou za bronz na žákovské trati K4 500m, vyzdvihl dravost a ctižádost malinkaté Karolíny Kukačkové, která má první bronzovou medaili na republice v kategorii MK1 200m. „Nyní mají konečně všichni zasloužené prázdniny a my se můžeme soustředit na opravu vytopené posilovny," uzavřel trenér.

Práce po povodni

Práce mají ve Vaňově po povodních stále dost. „Když si vzpomenu na letošní povodně, mám husí kůži po celém těle," prozradila Ludmila Šolcová, trenérka nejmenších kajakářů TJ Chemička Ústí Vaňov.

„Byli jsme zrovna s dětmi v Račicích, když to začalo. Přímo ze závodů jsme převáželi lodě k nám na zahradu, nakonec jich tam bylo 35, zbytek skončil v klubovně včetně posilovacích trenažérů," vyprávěla Šolcová, která má zkušenosti už z roku 2002, kdy Labe dosáhlo hladiny 11,6 metru, voda v loděnici dosáhla dvou metrů. Letos to bylo „pouze" 10,6 metru.

Sedm medailí

„Velký plastový bazén od sousedů nevydržel, vyskočil z osazení a pohyboval se volně po zahradě i s kaprem. V loděnici bylo 170 centimetrů vody, všude zápach, později mazlavé bahno. Závěrečný úklid byl už otázkou koordinace sil a prostředků, kdy nám moc pomohli i dobrovolní hasiči z Libouchce a rodiče malých sportovců. Dnes už zase fungujeme. Povodně se ale částečně podepsaly na výsledcích našich závodníků na MČR, které proběhlo v Račicích. Do Ústí jsme přivezli pouze sedm medailí, zlatou ten nejstarší, Bedřich Mráz," uzavřela Ludmila Šolcová.