Poslední hodiny života před závěrečnou exhibicí na štědrovečerním stole tráví kapři v řadě kádí na různých místech města.

Kolik to stojí
Ceny živých ryb
Kapr od 69,90 Kč/kg malý
až 95 Kč/kg výběr
Amur 89 Kč/kg až 110 Kč/kg
Pstruh živý 155 Kč/kg

Další služby
Zbavení života od 10 Kč
Kuchání od 15 Kč
Škrabání od 20 Kč
Uříznutí hlavy od 5 Kč
Půlení 20 Kč
Porcování 25 Kč
Stahování kůže 40 Kč
Filetování 40 Kč

Prodejci tvrdí, že jich je dost a za dobrou cenu. Zákazníkům slibují nejen to, že rybu zbaví života, ale vykuchají, stáhnou, nafiletují a naporcují. „Já kapra stáhnu úplně sundám celé šupinové lůžko, to dělá málokdo a pak ho i vykostím. Základem je pořádně ostrý nůž, ale hlavně se to musí umět," uvedl Jaroslav Hubka, který u Kauflandu prodává kapry od Chlumce nad Cidlinou. Obchod podle něj zatím moc nejde. „Lidi se spíše jenom dívají a ptají, než aby nakupovali," posteskl si.

Kapři se prodávají zejména u velkých obchodních center. Například u Alberta nabízejí ryby z Třeboňska za 89 a 95 korun kilogram.

Ve středu města je kádí méně. U Hraničáře prodávají kapry z Doks, ve stánku u obchodního domu Labe mají kapry z Kostomlat pod Řípem. „Máme i amury a prodáváme také živé pstruhy. Ceny jsou podobné jako kdekoli jinde, ale když chce někdo kapra jen zabít a vykuchat, tak mu ho rozpůlím zdarma," uvedl prodejce.

Amury prodávají i v řeznictví pod poštou na Masarykově třídě, koupit se tu dají i porce kapra nebo kapří ořez.

Pro ryby lze dojet i na sádky do Chabařovic, kde kromě kapra za 79 korun kilo mají také amury za 89 Kč/kg, zákazníkům ryby usmrtí zdarma a vykuchají za dvacku.