Z policejního vyšetřování vyplynulo, že 22letého Martina a 20letého Milana státní zástupce nakonec obviní z několika desítek útoků na děti!

„Nejde o případy jenom z Ústí nad Labem, ale z celé republiky. Podrobnosti nebudeme sdělovat. Mohu jenom potvrdit, že ve spisu je již zaznamenáno několik desítek případů. Kvůli narůstajícímu rozsahu kauzy podání obžaloby soudu plánujeme na přelom ledna a února příštího roku," uvedl k případu státní zástupce František Stibor z ústeckého krajského zastupitelství.

Na počátku bylo podezření, že pedofilních útoků se dopouštěli dva vedoucí z dětského skautského oddílu z Ústí nad Labem Dobětic nejméně na čtyřech dětech. Souvislosti jsou ale daleko obludnější.

„Množství případů zneužití nezletilých znamená, že se případ časově komplikuje. Soudní znalci musí vypracovat ještě řadu znaleckých posudků týkajících se nezletilých obětí," dodal Stibor.

Již v dubnu, kdy byli oba podezřelí mladíci vzati do vazby, čelili obvinění ze sexuálního nátlaku, z pohlavního zneužití, ze znásilnění, ohrožování výchovy dítěte a z výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií.

Na zneužívání nezletilých chlapců upozornil jako první Ústecký deník - čtěte zde!

Policie obvinila skautské pedofily - Ústecký deník 27. 3. 2012