„Dřív byla kavárna provozována soukromým podnikatelem a návštěvníci našeho sdíleného prostoru Work Space si mohli objednávat sortiment kavárny přes Qerko přímo od stolu. Prvotní myšlenka byla spojit tyto dva prostory a mít možnost nabízet služby nejen samotného Work Space pro studenty a podnikatele bez vlastní kanceláře, ale i doplňkové služby. Naskytla se příležitost a ICUK převzal kavárnu pod svá křídla. Hned nato jsme si řekli, že je kavárna ideální prostor i pro vytvoření možnosti a podmínek sociálního podnikání,“ vysvětlil Martin Mata, ředitel ICUK a dodal, že již pracují na dalším projektu, který bude ICUK realizovat.

Jako třetí se nabízí spolupráce se středními školami se zaměřením na podnikání, marketing i gastronomii.

U některých titulů byla oproti loňskému roku výrazně navýšena alokace.
Podpora od Ústeckého kraje: Dotační tituly pro rok 2023 byly schváleny

Kavárna je otevřena v pracovní dny od 8 do 16 hodin. Od února však plánuje otevírací dobu rozšířit. Nabídka kávy, alko a nealko nápojů, slaných a sladkých snacků je široká a cenově příznivá. Najdete ji v budově, kde rovněž ICUK sídlí. Dostanete se do ní buď schody mezi Finančním a Krajským úřadem, nebo přímo z přilehlého parkoviště.

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu.