Kdo chce do rozsáhlého parku, který je běžně veřejnosti přístupný, narazí na zamčenou bránu. Podle kulturního střediska, které má areál na starosti, v něm nyní může jít o život.

Bojí se bouřek

Ředitel střediska Ivan Dostál uvedl, že uzavřít kino je přiměla hrozba bouřek, které mohou v horkém letošním počasí přijít. „V areálu kina je několik set vzrostlých stromů. Pokud by přišel silný vítr, mohl by nějaký spadnout," vysvětlil Dostál.

V příštích dnech stav stromů zkontrolují odborníci. Pokud zjistí, že některý z nich může být nebezpečný, buď ho ošetří, nebo půjde k zemi. „Nechceme, aby bylo letní kino zavřené dlouho. Doufám, že to bude záležitost dnů," řekl Dostál.

Mnohé obyvatele Ústí mrzí, že letní kino neslouží svému původnímu poslání, a to promítání filmů pod širým nebem. „Pamatuji se, jak jsme tam před lety chodili velmi často. Mělo to skvělou atmosféru. Myslím, že to nyní ve městě velmi chybí," uvedla Karla Hrachovcová.

Mizerný zájem o filmy

Do letního kina se ale filmy nevrátí. Dostál upozornil, že když zde naposledy promítali, byl o to velmi mizerný zájem.

„Průměrná návštěvnost byla 36 diváků. To je na areál velikosti ústeckého letního kina opravdu velmi špatné," uvedl. Největší návštěvnost byla 130 lidí, a i tak bylo rozsáhlé hlediště téměř prázdné.

Problém byl se skladbou filmů. V letním kině je stará promítačka na kotouče a na nich se v současnosti žádné trháky nedělají.

Nové filmy se dnes pouštějí na digitálních promítačkách. „Pořídit nové zařízení, abychom je mohli pouštět, by vyšlo na zhruba dva miliony korun," vysvětlil Dostál.

Letní kino tak proto bude sloužit jen na různé akce jako jsou koncerty, pivovarské nebo dřevařské slavnosti.

V Chlumci promítají zdarma

Zájemci o noční promítání dostanou šanci v Chlumci, kde bude letní kino na náměstí. První snímek, Babovřesky 3, zde zájemci uvidí tento pátek od 21.30. Další představení je naplánované za čtrnáct dní.

Vstupné bude zcela zdarma. Kdo si bude chtít sednout, musí si přinést vlastní židli.

Letní kino naopak nebude fungovat v Zubrnicích, kde v minulosti také promítalo. „Již na to není dostatek času," vysvětlil Radek Kubala, který ho zde provozoval.

Přijedou opět Čadíci

Obyvatelé Ústí nad Labem se ale mohou těšit na tradiční promítání Kinematografu bratří Čadíků. „Budou v centru města od 1. do 4. srpna. Dali jsme jim příspěvek jako v každý rok," prozradil starosta centrálního obvodu Kamil Hýbner.

Čadíci přivezou pohádku Tři bratři a komedie Vejška, Hodinový manžel a Deset pravidel, jak sbalit holku. Vstupné tu bude jako každý rok dobrovolné, půjde na dobročinné účely.