Klíšská ulice je uzavřena v jednom pruhu a průjezd ulicí je řízen obousměrně světelným signalizačním zařízením. Solvayova ulice je úplně uzavřena v místě křižovatky s ulicí Klíšská a Londýnská ulice je dočasně zjednosměrněna. Průjezd je možný ve směru od ulice Klíšská k ulici Moskevská.

Dopravní omezení se dotýkají i MHD. „Stále platí přerušení provozu v zastávkách Kaufland oba směry pro linku číslo 79. Zároveň jsou zastávky Solvayova pro linku 79 oba směry přesunuty do zastávek Klíšská. Omezení týkající se městské hromadné dopravy budou probíhat do 16. června,“ řekla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Obezřetní musí být v Klíšské ulici i chodci. „Chodníky pro chodce vedoucí z ulice Londýnská do ulice Klíšská jsou mezi přechody pro chodce v místě křižovatky ulic Londýnská a Klíšská, z důvodu úpravy pro provoz vozidel uzavřeny. Přechod pro chodce v ulici Klíšská, který se nachází pod křižovatkou s ulicemi Londýnská a Solvayova, je uzavřen,“ sdělila dodala Macová.

Kompletně má být rekonstrukce zastaralého a silně korozivního vodovodu z roku 1952 a popraskané zdeformované kanalizace z roku 1926, hotova v září letošního roku. Práce začaly v září loňského roku. Investorem je Severočeská vodárenská společnost.

Mohlo by vás zajímat: Sláva! Z ostře sledované lávky zmizí dřevěná prkna. Na kolik vyjde oprava?

Z ostře sledované lávky zmizí dřevěná prkna. Město na rekonstrukci dá 4 miliony korun. | Video: Deník/Jan Pechánek