Po odchodu Ivany Kurljukové ze zastupitelského klubu ANO 2011 zůstala městské koalici jen těsná většina jednoho hlasu. Zda se udrží, ukáží následující dny. Sama Kurljuková hovoří o dlouhodobých neshodách a odmítá jakékoli zákulisní praktiky. Prý odešla v poklidu a bez ošklivých slov.

Proč jste opustila ANO 2011?
Měla jsem například problém se snahou získat miliardový revolvingový úvěr, který ANO 2011 předložil k projednání v zastupitelstvu v podstatě za zády UFO. Bylo toho víc, ale je zbytečné o tom teď hovořit.

Byl váš odchod emotivní?
Svůj odchod bych označila za logické vyústění dlouhodobé situace. Měla jsem s ostatními zastupiteli ANO 2011 velké názorové neshody. Můj odchod byl ale poklidný, žádné osočování, ani hněvivá slova nepadla. Oslovila jsem e-mailem i ostatní zastupitele, sama jsem se obrátila na Vaše Ústí. Nehledejte za tím žádné zákulisní hry.

Proč jste si vybrala Vaše Ústí?
Byla to jediná možná volba, protože tam, kde působí, vidím velký kus práce. Je pro mne důkazem, že lze budovat dobré věci i s malým zastupitelským klubem a dělat politiku srdcem. Líbí se mi, že válčí za lidi ze svého obvodu.

Chystáte se vzdát i svého mandátu, jak to bývá běžné kvůli zachování stranické a politické kontinuity?
Ne, mandátu se nevzdám, jelikož cítím určitou zodpovědnost vůči lidem, kteří mi věřili a v komunálních volbách mi dali svůj hlas. Myslím, že stejně jako jsou přesvšdčeni, že i Ústí by se mohlo vyhrabat z bahna, být mnohem lepším městem pro své obyvatele i lidi, kteří sem jezdí na návštěvu.