Pět koled zpívaných v jeden čas ve středu opět spojí nejen Českou republiku. Přijďte zapomenout na každodenní starosti, spojit své hlasy v pocitu sounáležitosti, klidu a pohody. Přijďte si s námi zazpívat v 18.00 hodin na Lidické náměstí.

LIDICKÉ NÁMĚSTÍ ZAPLNÍ NEJEN MLADÍ ZPĚVÁCI

Provázet nás budou pěvecké sbory UJEP, dětská skupina Mozaika a Malí trubači ze Základní umělecké školy Evy Randové. „Podobné akce mám moc rád, takže se na koledy těším," uvedl ředitel školy Marek Korbélyi, který na akci sám zahraje na heligon.

Na pětadvacet dětí z dětské skupiny Mozaika už se také moc těší. „Koledy zpíváme před Vánocemi pravidelně, nejraději máme Nesem vám noviny," uvedla za Mozaiku Jitka Rydvalová.
Zpívat se bude pět vánočních koled. Chybět nebude Nesem vám noviny či Narodil se Kristus Pán. Vstupné na akci je zdarma.

K oblíbené akci Deníku, která se letos koná už pošesté, se připojí stovky míst po celé zemi. Na Ústecku bude hlavní akcí program na Lidickém náměstí, zpívat se ale bude i na řadě dalších míst. Připojí se například trmický zámek, krásnobřezenský domov pro seniory, MŠ Skalnička, Kostel Narození Panny Marie v Chabařovicích, dům s chráněnými byty v Telnici a řada dalších.

A zpívá se nejen po naší zemi, ale také v zahraničí. Akce se v minulosti zúčastnili Češi například v Madridu či v Mnichově. Připojují se také známé osobnosti; koledy s námi v minulosti zpíval například Jarek Nohavica, Petr Kotvald, Leona Machálková či žokej Marek Stromský.

CHYBĚT NEBUDE ŘADA SOUTĚŽÍ O PĚKNÉ CENY

Doprovodný program na Lidickém náměstí začne již ve 14 hodin. Pro děti jsou připraveny zajímavé soutěže a odměny.