Kavárna, jenž se stala oblíbeným placem pro setkávání Ústečanů, musela ze svého původního místa, a to vinou nutné rekonstrukce Benešova mostu. Konkrétně kvůli lávce, která poslouží pěším i inženýrským sítím, stavba lávky již započala.

Pravidelné hosty vynucené stěhování podniku rozbouřilo, majitelé dokonce uvažovali o úplném uzavření. V původních plánech totiž počítali jen s dočasným uzavřením, což se nakonec ukázalo jako nemožné. Kontejner musel pryč.

Po několikatýdenním váhání a hledání variant nakonec manželé Plzákovi, kterým podnik patří, bouchli do stolu a zaveleli k přestěhování. Finančně na přesun přispěl i Ústecký kraj, pod jehož gesci oprava Benešova mostu spadá.

Majitelé o přesunutí kavárny informovali v úterý prostřednictvím sociálních sítí. „Dostali jsme nabídku na super flek, která se nedala odmítnout. Zůstáváme na Střekově a dokonce blízko u Labe,“ poodhalili Plzákovi. Radost hostů? Obrovská! Jen facebookovou stránku kavárny zahltily desítky povzbuzujících komentářů.

Kavárna s terasou nakonec bude stát podél střekovské cyklostezky v polovině cesty mezi železničním mostem a restaurací Labská Bašta. V místě již probíhají stavební práce a podle majitele Libora Plzáka dojde k přestěhování kontejneru během prvního červencového týdne.

Datum znovuotevření kavárny je sice ještě velkou neznámou, bude to ale během prázdnin. „Přesně to určit zatím nelze, ale věříme, že se s lidmi uvidíme ještě tohle léto,“ vzkázali majitelé.

Mohlo by vás zajímat: Auta, kam se podíváš. Stavbu parkoviště u nemocnice brzdí malý zájem o zakázku

Parkování u nemocnice je pro řadu lidí peklem. | Video: Deník/Jan Pechánek