Charitativní koncert mohou zájemci sledovat on-line na univerzitním kanále YouTube. Program připravili současní, ale i bývalí studenti, pedagogové a přátelé katedry hudební výchovy Pedagogické fakulty UJEP.

Otcem myšlenky uspořádání tohoto koncertu a zároveň také hlavním motorem jeho přípravy a realizace je Pavel Zmátlo, student doktorského studijního programu Hudební teorie a pedagogika na PF UJEP. „Stejně jako mnozí studenti a zaměstnanci naší univerzity, i my, kterým je blízký pěvecký projev, se připojujeme k vyjádření podpory těm, kteří ji v těchto dnech nejvíce a akutně potřebují," řekl.

„Naše srdce jsou se všemi nevinnými lidmi, kteří v důsledku tohoto neomluvitelného aktu násilí přišli o své domovy a živobytí, i blízké, a především o životy, které žádná slova a ani činy už bohužel nenavrátí. Přesto chceme něco udělat,“ dodal Pavel Zmátlo.

Zdroj: Youtube

"Aktéři koncertu jeho prostřednictvím odsuzují všechny zločiny proti lidskosti, které šlapou po základních principech svobody a demokracie civilizované společnosti," shrnula mluvčí ústecké univerzity Jana Kasaničová.

Záznam vznikl v Domě umění Ústí nad Labem. Diváci se mohou těšit na desítku interpretů a pěveckých těles. Na koncertu vystupují Tereza Balonová, David Deyl, Jiří Vidasov, Václav Krahulík, Markéta Chladová, Ondřej Havlík, Kryštof Tomeček, Janek Chlad, Vokální uskupení Panoptikum se sbormistryní Janou Eichler Honců, těleso ExperiPent pod uměleckým vedením Pavla Zmátla, Nona PF UJEP se sbormistrem Lubošem Hánou nebo Dívčí komorní sbor Kuželky vedený sbormistrem Vladimírem Kuželkou. Jistě skvělý zážitek přinese i vystoupení spojených sborů KHV - Chorea Academica, Nona, Kuželky, Sbor KHV. Dirigovat je bude Jiří Holubec a na klavír doprovodí Václav Krahulík a Luboš Hána. Zazní i ukrajinská hymna.

Koncert Ukrajino, jsme s tebou! má za cíl přímo podpořit sbírku Člověk v tísni SOS Ukrajina. "Finančně přispět bude možné dvěma způsoby: buď prostřednictvím dárcovské DMS v částce 30, 60 nebo 90 korun nebo naskenováním QR kódu v aplikaci mobilního bankovnictví a zasláním libovolné částky na účet sbírky Člověk v tísni SOS Ukrajina. Divák se v průběhu koncertu dozví přesné pokyny, jak přispět, na spodní liště videa," upozornila mluvčí UJEP Jana Kasaničová.

Projekt podpořilo vedení Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a také vedení Pedagogické fakulty UJEP. Vojenský útok na Ukrajinu v úvodu videa odsoudil také rektor UJEP Martin Balej. „Tragédie, která se před námi odehrává v přímém přenosu, plyne z vůle jednoho člověka, jenž nadřadil sám sebe nade vše ostatní, a to i nad lidské životy… Můžeme jen pomáhat řešit její smutné důsledky,“ uvádí rektor na svém facebookovém profilu.

Výzva univerzity
Připojte se k umělcům kolem ústecké univerzity a přispějte i vy. Budeme rádi za vaše finanční dary. Na sbírku lze přispět buď prostřednictvím dárcovské DMS v částce 30, 60 nebo 90 Kč, zasláním kódu v jednom ze tří tvarů (DMS SOSUKRAJINA 30, DMS SOSUKRAJINA 60, DMS SOSUKRAJINA 90) na telefonní číslo 87 777, nebo naskenováním QR kódu v aplikaci mobilního bankovnictví a zasláním libovolné částky na účet sbírky Člověk v tísni SOS Ukrajina se zprávou pro příjemce „MYJSMEUJEP“.