Dle informací mají štědří vedoucí v rukávu esa jak v podobě finančních benefitů, tak věcných dárků. Například Krajský úřad Ústeckého kraje pro své zaměstnance již uspořádal vánoční setkání přímo v budově úřadu, které je spojené s kulturním vystoupením, cukrovím a drobnými dárky.

ZOOLOGICKÁ ZATÍM ČEKÁ

„Letos to bylo CD Vánoční Hvězdy od Vladimíra Hrona," uvedla mluvčí úřadu Lucie Dosedělová s tím, že mimořádné finanční odměny vyplácí krajský úřad během celého roku.

To ústecká zoologická zahrada, která zaměstnává osmdesát lidí, zatím čeká na výsledky hospodaření. „Nikdy jsem se nezříkal oceňování, problém je ovšem ten, že máme za sebou velice složitý rok, dostali jsme řadu účelových příspěvků a teď musíme všechno řádně spočítat, uzavřít a zjistit, zda jsme hospodařili s čistým štítem," reagoval ředitel zoo Lubomír Moudrý.

Naopak společnost ADLER Czech ze Skorotic už má jasno. „Budeme vyplácet v lednu roční odměny, které se vztahují na plnění obchodního plánu společnosti," reagoval ředitel Radek Veselý. Odměnu ve výši až jednoho měsíčního platu dle jeho slov vyplácí pravidelně už pátým rokem.

MAGISTRÁT OPĚT NEKOMUNIKUJE

Energetický gigant ČEZ vyplácí odměny za předchozí rok vždy až na jaře. Od roku ovšem 2017 zvýší tarifní mzdy o pět procent.

Letos úplně poprvé dostali odměnu též veřejně prospěšní pracovníci (VPP) na Severní Terase. „Symbolickou částku získali ti, kteří chodí do práce včas, pravidelně a jsou zodpovědní," uvedla starostka Severní Terasy Renata Zrníková.

Jaké odměny či jiné benefity potěší na konci roku úředníky ústeckého magistrátu, případně vedoucí příspěvkových organizací města není zřejmé. Mluvčí magistrátu Romana Macová ani nikdo další z kanceláře primátorky i přes opakované žádosti o poskytnutí informací nereagoval.