Stroje silničářů se s nástupem jara objevily nejen v Ústí nad Labem, ale také na krajských silnicích a na hlavních tazích.

Lokální opravy

„Na opravy a údržbu silnic je v rozpočtu města určeno 31,1 milionu korun. Již začaly lokální opravy. Zatím byly spraveny poškozené úseky vozovek v ulicích Štefánikova, Osvoboditelů, Široká, Poslední cesta, Tovární, Solvayova, Průmyslová a Okružní," informovala mluvčí města Romana Macová.

„Nyní opravujeme ulice na Klíši a v jejím okolí. Každý týden se zaměříme na jednu část města a budeme opravovat vozovky, dokud na to vyčleněné peníze budou stačit," doplnil vedoucí odboru dopravy a majetku ústeckého magistrátu Dalibor Dařílek.

V úterý parta dělníků plnila asfaltem vyfrézované obdélníky na vozovce v Jateční ulici. „Ráno jsme začali pod kopcem a postupujeme nahoru, odtud se přesouváme na Severní Terasu," řekl jeden z dělníků, který na frekventované ulici řídil dopravu.

Kraj spraví vozovky

Na opravy se chystají i krajští silničáři. „Teď kontrolujeme komunikace a sestavujeme seznam poškozených míst," uvedla Lenka Holovská, náměstkyně ředitele Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. Na drobné správky použije kraj deset milionů korun.

Celkově na hloubkové opravy bude mít 330 milionů korun od státu. Dalších 120 milionů korun na větší rekonstrukce přidá kraj ze svého.

Pozor na silnici I/30

Na několika místech silnice I/30 mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem probíhají práce na opravách poškozených míst vozovky. V úsecích, kde jsou nasazeny stavební stroje, je omezená rychlost a zúžená vozovka.

Řidiči by měli věnovat pozornost dopravnímu značení a pokynům pracovníků stavební firmy. Na komunikaci se často tvoří dlouhé kolony. Opravy silnice, která je jednou z objížděk nedokončené dálnice D 8, potrvají do desátého dubna.

Na: www.dopravniinfo.cz jsou další podrobnosti.