Nový bazén, bezbariérové sprchy a toalety, rozvody, brouzdaliště a další. To vše za 24 milionů korun získalo termální koupaliště v Brné. Část této sumy ovšem chtějí ústecké městské služby po dodavateli zpět. Zároveň upozorňují na čerstvé zvýšení vstupného i nutnost dalších oprav.

Nedodrželi termín

Koupaliště otevře až dnes. Sdružení firem Istar a Nordstav Koupaliště Brná totiž jako zhotovitel rekonstrukce nedodrželo termín.

„Svou roli v tom sehrály určité objektivní příčiny, ale i chyby dodavatele," poznamenal náměstek ústeckého primátora Martin Mata (ANO 2011).

Kolik peněz budou chtít městské služby vrátit coby sankci za nedodržení termínu, bude jasné za zhruba tři týdny po převzetí stavby a vyúčtování. Původně chtěly městské služby otvírat jako obvykle v první květnový den.

Dražší vstupné

„Snad to vzhledem k počasí nevadí. Navíc to umožní uchytit se trávníkům a zeleni," uvedl ředitel městských služeb Miroslav Harciník a pokračoval vysvětlením, proč zvedli ceny vstupného.

Původně totiž dospělý návštěvník koupaliště zaplatil za celodenní vstupenku 60 korun. Letos to bude o dvacet korun víc, případně jen o deset, pokud k nákupu využije elektronickou peněženku. Což je v podstatě předplacená kreditní karta, kterou si může v městských službách zakoupit.

„Využít ji lze v i městských lázních i na Klíši,"informoval Pavel Brycz, mluvčí městských služeb.

„Vstupné zůstalo stejné už několik let. Po dlouhé době máme zároveň k dispozici kompletní areál koupaliště s třemi bazény a brouzdalištěm," líčil ředitel Harciník.

Rekonstrukce historického bazénu z roku 1931 trvala od loňského května. Dočkal se mimo jiné povrchu z fólie. Ta má vydržet 35 a více let.

Nový tobogán

Také původní nehezký tobogán zmizel. Při opravách se dočkal nového tubusu a pumpa už nehučí vedle něj, ale zmizela do strojovny. „Je to ovšem část toho, co je v areálu potřeba opravit," upozornil Harciník.

Rádi by dodělali opravy za dalších zhruba 70 milionů korun. Sociálky, povrchy, napojení na cyklostezku, případně vybudovat solární elektrárnu. „Ta by mohla dotovat provoz koupaliště," dodal ředitel.