Muž ve své žádosti jako předmět zájmu označil kompletní rozsáhlý areál koupaliště a sportoviště včetně přilehlých parkovišť.

„Účelem koupě je zachování využívání prostor, renovace koupaliště, vytvoření nových pracovních míst, rozvoj cestovního ruchu, zvelebení Ústeckého kraje," uvedl doslova.

Radní Arno Fišera (ČSSD) řekl, že bylo zbytečnou ztrátou času se tím vůbec zabývat. „Požádali jsme úřad, aby příště podobné aktivity sám přefiltroval a nezatěžoval radu nesmysly. Každý ví, jak po prodeji dopadlo habrovické koupaliště. Nemíníme stejně ohrozit Brnou," uvedl.

Bez námitek

Bohužel jinak podle něj k tomu přistupovali vedoucí magistrátní úředníci, kteří se k možnému prodeji vyjadřovali už v únoru. „Nemáme s tím problém," napsal třeba vedoucí odboru strategického rozvoje. Nebo další, tehdejší šéf odboru městských organizací a služeb, školství a kultury: „Nemáme námitek."

Fišera řekl, že radní vyděsil přístup lidí odpovědných za rozvoj městského majetku. Také ten, který měl na starosti městské organizace a služby, byl prvním, jehož po březnovém rozpadu koalice ČSSD, ODS a SZSP nová, již jen sociálně demokratická vláda odvolala z funkce.

„Jeden z mála, komu nebyl osud Brné lhostejný, byl Miroslav Štráchal, ředitel Městských služeb, jež koupaliště provozují," naopak ocenil Fišera. Stejně jako majetkovou komisi rady města, která o prodeji jednala v dubnu a nedoporučila jej.

Krásný areál

„Zbavovat se jednoho z nejkrásnějších areálů tohoto typu, a to zejména z hlediska jeho umístění v malebném údolí Labe, ale i velikosti, existence termálního pramene, dostupnosti, dobrých parkovacích možností, těsné blízkostí cyklostezky aj., by bylo špatné. Občané Ústí považují toto koupaliště za místo, které jim patří, a těžko by se smiřovali s tím, že by mohlo být vyňato z veřejného majetku," soudí Štráchal.

Ústečanka Květa Davidová souhlasí, že Brnou by si město mělo nechat. „Ovšem mělo by se o ni lépe starat. Starý bazén je už kvůli dezolátnímu stavu zavřený. Za chvíli tak dopadne i další zařízení. A také služeb a atrakcí by zde mohlo být víc. Zvláště když se oproti loňsku zdražilo vstupné o desetikorunu. Šedesát korun už je vzhledem k omšelosti a chudosti koupaliště docela dost," je přesvědčena.

Snad za rok

Primátor Mandík slíbil znovuzprovoznění odstaveného bazénu, půjde podle něj o investici zhruba 6 milionů korun. Ovšem letos už to nebude, snad prý napřesrok.