Jako blesk z čistého nebe přišlo odvolání náměstka pro zdravotní péči všech pěti nemocnic v rámci Krajské zdravotní a. s. Jiřího Madara. Ten je od pátku nezaměstnaný.

„Nechci to komentovat, jen řeknu, že mi je to líto, udělalo se sice hodně práce, ale spousta věcí zůstala nedořešených, cítil jsem od lidí z nemocnice podporu," uvedl pro Ústecký deník odvolaný Jiří Madar.

Mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra Ústeckému deníku řekl, že Madar v nemocnici končí po vzájemné dohodě. „Funkce se vzdal k dnešnímu dni," uvedl v pátek Vondra. Vzhledem k tomu, že se jedná o dohodu, nechce Krajská zdravotní skutečnost více komentovat.

Ústecký deník oslovil několik lékařů, co na odvolání Jiřího Madara říkají. Madarova blízkého spolupracovníka Josefa Liehneho odvolání zaskočilo. „Za necelé čtyři roky, co v nemocnici Jiří Madar pracoval, měla nemocnice výborné medicínské i ekonomické výsledky a stále se tento stav zlepšoval. Madar je výborný odborník," myslí si Josef Liehne, náměstek ústecké nemocnice.

„Odvolání Jiřího Madara vyvolalo mezi zaměstnanci nemocnice velmi emotivní negativní reakce. V pondělí se mimořádně sejde aktiv primářů a vrchních sester, který se bude zabývat nastalou situací," dodal Liehne.

Liehneho protějšek v děčínské nemocnici Anna Briestenská také za Madarem stojí. „Jeho odchod je pro mne negativní informace. Byl to dobrý manažer, který se uměl rozhodnout a dokázal za svým rozhodnutím stát, což je v naší profesi velice důležité," uvedla Anna Briestenská.

Hlavní sestra ústecké Masarykovy nemocnice Markéta Svobodová uvedla, že je z toho velice zklamaná. „Byl to výborný šéf, nemocnici rozuměl a my za ním stojíme," sdělila Markéta Svobodová.

Madar v letech 2000 až 2003 vedl ústeckou nemocnici, pracoval i v komunální politice. Z Ústí zamířil do Jihlavy, kde se stal ředitelem tamní nemocnice, v roce 2009 se ale na sever Čech vrátil a stal se znovu ředitelem Masarykovy nemocnice. O rok později funkce šéfů nemocnic zanikly a Madar se stal náměstkem ředitele celé společnosti, kterou vlastní Ústecký kraj a má přes 6000 zaměstnanců.