„Prosíme dárce těchto krevních skupin, kteří jsou minimálně tři měsíce od posledního odběru plné krve a jsou zdravotně v pořádku, aby se přihlásili k odběru buď v našem objednávkovém systému Tempus – pro oblast Ústí nad Labem, Litoměřice a Teplice – nebo na odběrovém středisku Nemocnice Děčín, případně na transfuzním oddělení v Masarykově nemocnici a na odběrovém pracovišti Nemocnice Teplice,“ uvedl MUDr. Jiří Masopust, primář ústeckého transfuzního oddělení.

Z návštěvy improvizovaného tábořiště bezdomovců na Severní Terase.  Na snímku interiér chatky tulačky Jitky, zde drží fotografii svého neoblíbenějšího psa, který zemřel na rakovinu.
Bezdomovci v Ústí. Hrozí jim umrznutí, strážníci je kontrolují dvakrát denně

Výzvu směřuje i na potenciální prvodárce. „Prosíme i ostatní obyvatele Ústecka, Teplicka, Děčínska a Litoměřicka ve věku 18−60 let s krevní skupinou A negativní a 0 negativní, kteří doposud krev nedarovali, aby zvážili možnost pomoci pacientům závislým na transfuzích a přihlásili se na zmíněných pracovištích,“ apeluje primář Masopust s poděkováním všem, kdo se rozhodnou pomoci. Informace a kontakty naleznete zde.

Mohlo by vás zajímat: Chtěl jen nějakou korunu navíc, šel krást k sousedce. Málem ji zabil

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín