„Ten nápad v nás zrál už delší dobu. Ale rozhodly jsme se až ve chvíli, kdy naše spoluhráčka Jana Zlámalová začala s profesionálním focením. V tu chvíli do toho šly všechny hráčky, dokonce i trenérka," usmívá se volejbalistka Slovanu Kateřina Housková.

Aby mohlo dílo spatřit světlo světa, musely se hráčky po skupinkách trousit do ateliéru. „Focení probíhalo od začátku října až do tohoto týdne. Nejnáročnější bylo, aby se holky shodly časově," vysvětluje fotografka Jana Zlámalová. Ta zároveň prozrazuje, podle čeho se dívky rozdělily. „Každý měsíc se v kalendáři objeví ty, které se v něm narodily. Máme ale několik plonkových měsíců, a tak jsme připravily i bonusy."

Volejbalistky druholigových Chabařovic nafotily odvážný kalendář. Do prodeje půjde v prosinci.Při focení si hráčky užily i spoustu legrace. „Humorných historek bylo hodně, ale raději je nebudeme zveřejňovat," směje se Zlámalová. Jedním dechem přiznává, že se hráčky nestyděly. „Je velkou výhodou, že se všechny známe. Holky si focení naopak užívaly, bavilo je to. Některé dokonce samy vymýšlely, jak bude jejich měsíc nafocen," prozrazuje fotografka.

„Bylo to bez ostychu, přece jen už se nějaký pátek známe. Nemáme před sebou žádná tajemství, a tak jsme se pěkně vyblbly. Od začátku jsme byly smířené s tím, že na některých fotkách budeme odhalené. To proto, abychom přilákaly také nějaké fanoušky," se smíchem říká Housková a doplňuje: „Ale samozřejmě tak, aby nebylo nic vidět a bylo to vkusné."

Řada přišla i na trenérku Marcelu Bromovou, která úspěšný tým vede. „Trenérka v kalendáři nesměla chybět, to je jasné. Při focení byla ale naprosto v pohodě, neměla žádnou trému. Na objektiv je zvyklá, i když v jiné situaci," říká Zlámalová.

Kalendář, ve kterém jsou volejbalistky v roli modelek, půjde do prodeje v prosinci. „Už máme několik zájemců na Facebooku. Část výtěžku půjde na pokrytí sezony," odtajňuje fotografka. „A možná i na nějaký menší večírek. Ale zatím nevíme, jaký bude mít úspěch," dodává Housková.

Pokud alespoň z poloviny takový, jaký mají hráčky chabařovického Slovanu ve druhé lize, zmizí z prodejních pultů rychlostí blesku.

SOUTĚŽ O KALENDÁŘ NAJDETE V TIŠTĚNÉM SOBOTNÍM ÚSTECKÉM DENÍKU.

Jana Zlámalová
„K fotografování mě přivedly mé dvě malé dcerky. Po jejich narození jsem fotoaparát prakticky nedala z ruky, a tak byla volba mého dalšího zaměření jasná. Na focení mě baví, že mohu zachytit „to šťastno", které prožíváte při Vašem velkém dni, v těhotenství či společných okamžicích s dětmi."

Zdroj: www.fotozlamalova.cz