Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nebyla již bývalá podoba křižovatky z pohledu potřeby plynulého a bezpečného vedení silničního provozu vhodná, a proto byla nutná její přestavba. Silnice je hlavní spojkou nejen mezi Děčínem a Ústím, ale také mezi Neštěmicemi a Krásným Březnem, denně po ní projedou tisíce aut. 

Řidiči na místě stále musí počítat se zdržením, ovšem ještě letos by měla být jedna z ústeckých dopravních novinek uvedena do provozu, práce finišují. Pro Ústečany za volantem, kteří ve městě bojují hned s několika dopravními komplikacemi a všemožnými stavebními omezeními, je tak informace o blížícím se dokončení kruhového objezdu příjemným vánočním dárkem. 

Vánoční trhy na Lidickém a Kostelním náměstí.
Vánoční trhy? Líbivá vánoční výzdoba, svařák za šedesát, sváteční nálada zdarma

Přestavba křižovatky myslí i na chodce a cyklisty, součástí stavby je totiž i podchod, který bude zajišťovat převedení chodců a cyklistů pod silnicí. Při úplném dokončení stavby pak dojde k vybudování nového veřejného osvětlení.

„Křižovatka napomůže snížení rychlosti vozidel, která je dle provedeného kontrolního měření v místě významně překračována. Stavba bude provedena během jedné stavební sezóny,“ řekla Dana Zikešová z týmu komunikace ŘSD. 

Na aktuální podobu stále ještě rozestavěného kruhového objezdu se můžete podívat ve fotogalerii, která je součástí článku.

Mohlo by vás zajímat: Na krampusáky dorazily davy Ústečanů. Viděli jen ti vpředu

Zdroj: Janni Vorlíček