Jmenuje se Michaela Pavlisová. Je jí 15 let, ale na kolbišti je skvělá. Pětinásobná mistryně ČR v drezůře nemá ve své věkové kategorii soupeřku, proto se přihlásila mezi dospěláky a všechny šokovala. V Děčíne vyhrála dvě soutěže, v Ústí hned tři.

Pět soutěží

Májová cena měla na pořadu pět soutěží, kde startovalo 60 dvojic. Pískový obdélník o velikosti 20x60m, důstojná buřinka hlavního rozhodčího Vladimíra Šretra, krásné dámy na nádherných koních. To byla kulisa svátečního dne.

Vendula Šponarová z jezdecké stáje Studánky (Varnsdorf) zaujala nejen svými výkony, ale především černo bílým koníkem, který se jmenoval Orient a vypadal jako filmová hvězda. „Je mu už sedmnáct let, dříve jsme zvládali i skokové soutěže, nyní jsme se zaměřili na drezuru," vysvětluje jezdkyně.

Taneční show

Hlavní pozornost několika diváků se však soustředila na mladičkou Míšu, která podávala famózní výkony. „Počkejte si na poslední soutěžní drezurní úlohu, to je nádhera. Vypadá to jako vzdušná taneční show dvojice, která si to užívá. Za tou chvilkou precizní drezury jsou však hodiny a hodiny tvrdého tréninku," říká spokojený trenér a tatínek v jedné osobě.

V této soutěži startovala i dvojice z Ústí. Zuzaně Bártové na koni Catanzaro z JK Pedra o.s. to moc slušelo, proti rozjeté Pavlisové však neměla šanci.

Výsledky posledních tří soutěží:Májová cena, závody na Bukově.
Drezurní úloha stupně L-LO/20131. místo - Michaela Pavlisová - kůň Holsteins Dirigent - JS u Ryzáčka
2. místo - Michaela Pavlisová - kůň Baron Trenk - JS u Ryzáčka
3. místo - Jana Rosická - kůň Carisma 5 - JK Céva

Drezurní úloha stupně L-DJ 20091. místo - Michaela Pavlisová - kůň Holsteins Dirigent - JS u Ryzáčka
2. místo - Jana Rosická - kůň Carisma 5 - JK Céva
3. místo - Hana Topinková - kůň Gepke-SA

Drezurní úloha S-JU/20091. místo - Michaela Pavlisová - kůň Baron Trenk - JS u Ryzáčka
2. místo - Kristýna Literová - kůň Suertte - JK Troja Praha
3. místo - Martina Svobodová - kůň Sir Tapio - JK Heroutice