Krásné dívky nejen z Ústí nad Labem a severních Čech, ale i z různých míst Čech si ve středu daly dostaveníčko v obchodním centru Forum v Ústí nad Labem.

Přilákal je casting regionálního kola jedenáctého ročníku soutěže Česká Miss. Postupně se jich zaregistrovalo čtyřicet. Všechny pokorně vystály frontu, některé viditelně nervózní, jiné neskrývaly sebevědomí ani to, že za sebou mají zkušenosti z modelingu nebo z jiných soutěží.

Smát se začaly dlouho před tím, než jim patronka soutěže, modelka, moderátorka a jedna z vítězek MISS, Iva Kubelková připomněla, že krásný úsměv přidá každé tváři tři hvězdičky navíc. „Netroufám si říci, jak by měla vypadat příští Miss, každá krása je přece originální, ale ten úsměv znamená hodně," řekla Iva Kubelková.

Soutěž měla tři kola, po úvodním představení zůstalo ze 40 dívek jen osmnáct, které se zakrátko vynořily v plavkách a po zušlechtění u vizážistky předvedly své křivky na pódiu. Do závěrečného kola jich postoupilo jedenáct a došlo na rozhovor. Mluvilo se o zálibách, životních cílech, zkušenostech i o tom, co dívky od soutěže očekávají.

Uspělo jich sedm, ale slzičky u těch ostatních vidět nebyly. „Zklamalo mě, že jsem nepostoupila alespoň do plavek. Zkusím to příště znova, pro jistotu si místo brýlí vezmu kontaktní čočky," je rozhodnutá studentka Denisa.