Zvědavých diváků tam bylo dost, po chvilce odložili své sklenky na obrubník a potleskem ocenili odvahu a nebývalý talent ženy v jednoduchém kostýmu. Příjemná hudba, minimální dekorace a uprostřed lidského hemžení se odehrával krátký příběh na volném laně.

„To bylo krásné. Něco podobného jsem ještě neviděla. Úžasná jistota, čisté provedení a celé bez bot jenom v ponožkách. Smekám," hlasitě komentovala zážitek z ulice paní v první řadě.

Každý den jiný program, každý den jiní lidé baví střed města.

„Narodila jsem se v České Lípě, teď bydlím s manželem v Kolíně. Manžel je ten silák, co se stará o našeho malého synka, když se já houpám nad zemí. Klukovi je devět měsíců, ještě ho kojím a už je každý den jinde. V Ústí jsme poprvé, v sobotu vystupujeme v Ostravě, potom máme dvě vystoupení v Praze. Konec roku je skutečně výživný, práce máme dost. Akrobacii na volném laně dělám osm let, absolvovala jsem tříletou cirkusovou školu ve Francii, manžel je členem skupiny historického šermu, ale dnes tu je za chůvu. Máte to tu hezké a lidí přišlo dost. Škoda, že nebyl sníh, to by byla nádhera," konstatovala Kristýna Tvrdíková a do kamery představila syna Tadeáše.

Akrobacie na Lidickém náměstí.Zdroj: Miroslav Vlach