Prostory ústecké nemocnice procházejí postupně rekonstrukcí, a tak se výtvarníci chopili dalšího opraveného místa. „Když jsem tu dlouhodobě ležela se svou dcerou, tak jsem se nudila a chodila jsem po chodbách. Přišlo mi, že vymalovat chodby je to nejmenší, co může člověk udělat pro děti," řekla Jitka Kratochvílová, odborná asistentka UJEP.

Právě Jitka Kratochvílová tento nápad vymyslela a velmi rychle našla podporu u dalších lidí. „Myšlenku jsem sdělila svým posluchačkám, posluchačům a kamarádům. Společně jsme se rozhodli, že tuto akci zrealizujeme,“ popisuje s tím, že příspěvek na materiál získala od nemocnice a senioři malovali bez nároku na honorář. 

„Když tu člověk leží, tak to není žádná pohádka. Proto jsme se rozhodli pro pohádkové večerníčkové postavy. Například Mach a Šebestová, Maxipes Fík, Pučmeloud, včelka Mája, ale třeba i z britského kresleného seriálu Bing,“ sdělila detaily Kratochvílová. Mezi tvůrci byl jediný muž. 

Malování probíhalo prakticky celou sobotu 1. února a po celý den byla mezi nadanými lidmi velmi příjemná a přátelská atmosféra.

Tak zdobili kliniku loni: