Naopak bez problému už projedete kruhovým objezdem v Krásném Březně, který vyrostl na křižovatce ulic Podmokelská a Pekařská. Tam probíhají už jen dokončovací práce, do provozu byl kruháč uveden v prosinci loňského roku.

Most, který je v sousedství neštěmického OD Květ, půjde k zemi. Místo starého, jenž je ve špatném technickém stavu, bude postaven nový. Projekt myslí i na nové protihlukové stěny. „Stavba řeší rekonstrukci stávajícího železobetonového mostu s opravou vozovky silnice I/62 v blízkosti mostu, s opravou vozovky podjezdové komunikace pod mostem, úpravou nezpevněné krajnice, výstavbou opěrné zdi a výstavbou nové protihlukové stěny,“ řekla Kamila Zahálková z týmu komunikace Ředitelství silnici a dálnic (ŘSD).

Nehoda v Neštěmicích.
V Neštěmicích boural náklaďák s osobákem, řidička skončila v nemocnici

Stavba se momentálně nachází v konečné fázi projekční přípravy a v plánu je soutěž na zhotovitele.

„Realizace je plánována na rok 2025 s tím, že bude provedena v jedné stavební sezoně. Předpokládané stavební náklady jsou v současné době necelých 58 milionů korun bez DPH,“ dodala Zahálková.

Oprava silničního mostu v neštěmické Opletalově ulici.Oprava silničního mostu v neštěmické Opletalově ulici.Zdroj: ŘSD

Naopak bez problémů už projedete po novém kruhovém objezdu v Krásném Březně. Momentálně tam probíhají dokončovací práce, v provozu je kruháč zhruba tři měsíce. „Dokončují se práce na terénních úpravách a dodlažďují se chodníky,“ vysvětlila Zahálková z ŘSD.

Obchodní zóna CPI

Podle všeho ale na dělníky v této lokalitě narazíte i nadále. Budovat se bude totiž napojení pozemků severně od silnice. To už půjde ale za společností CPI, která v areálu bývalého zahradnictví plánuje postavit osm jednopodlažních objektů se supermarketem a dalšími obchody, ale třeba i benzinovou stanici či parkoviště pro 776 automobilů.

Podle ŘSD nebyla již bývalá podoba křižovatky z pohledu potřeby plynulého a bezpečného vedení silničního provozu vhodná, a proto byla nutná její přestavba. Silnice je hlavní spojkou nejen mezi Ústím a Děčínem, ale také mezi Neštěmicemi a Krásným Březnem, denně po ní projedou tisíce aut.  Přestavba křižovatky myslí i na chodce a cyklisty, součástí stavby je totiž i podchod, který bude zajišťovat převedení chodců a cyklistů pod silnicí. Vybudováno bylo i nové veřejné osvětlení.

Končící ředitel Činoherního studia Ústí nad Labem Jiří Antonín Trnka.
Během covidu jsem si sáhl na dno, přiznává Trnka. Činoherák byla díra po granátu

„Křižovatka napomůže snížení rychlosti vozidel, která je dle provedeného kontrolního měření v místě významně překračována,“ řekla Dana Zikešová z týmu komunikace ŘSD.  Kruhový objezd přišel na 58 milionů bez DPH.

Mohlo by vás zajímat: Víme, co se buduje u kruháče v Předlicích. Radost budou mít řidiči

Zdroj: Deník/ Martin Mudroch