Psali jsme: Další ubytovnu lidé u pivovaru nechtějí

Dušan Horváth radním během jednání vysvětlil, že chce dům opravit svépomocí. Prý vlastní stavební firmu, která sídlí v ulici Karolíny Světlé. Podle vlastních slov teď bydlí u rodičů. „Odkoupil bych ji na hypotéku a pro své potřeby," přiblížil svůj úmysl.

Radní obvodu ale původně s byty v policejní vile nepočítali. „Měli jsme představu, že tu bude například sídlo nějaké firmy," popsala místní starostka Miloslava Válková.

„Říkal, že kancelář nepotřebuje, ale že má záměr přízemí nějaké firmě pronajmout," řekla starostka.

Radní ale i přes Horváthovo ujištění chtějí mít v ruce nějakou pojistku. „Chceme, aby náš advokát vložil do kupní smlouvy podmínku o předkupním právu pro město, kdyby slibované podmínky nedodržel," sdělila Miloslava Válková.

Hypotéka

Bývalou policejní vilu neštěmická radnice zkouší prodat několik let za 1,5 milionu korun. Horváth je prvním, kdo o vilu projevil zájem. Definitivně o jejím prodeji rozhodnou zastupitelé 3. června po 15. hodině.

Některým místním ale vadí, že si chce vzít hypotéku, když má už v zástavě dům, kde dnes bydlí. Další dokonce spekulují, že chce jako nastrčená osoba vilu koupit pro někoho jiného a hovoří o petici. Poukazují přitom na problémy, které čtvrť kvůli ubytovnám a nepřizpůsobivým má.

Školka?

„Asi bych si nebral hypotéku, kdybych to kupoval pro někoho jiného. Nikde ale není psáno, že až mu to bude patřit, tak tam nenastrká nepřizpůsobivé a nebude na nich chtít nekřesťanské nájmy," zapochyboval Václav Dohnal.

Pochybnosti mají i další radní a zastupitelé Neštěmic. Lenka Jaremová to chce ještě projednat v kontrolním výboru. „Než ubytovnu, radši bych ji zazdila a počkala, až bude dost dětí. Pak se jako školka bude hodit. Sama jsem tam kdysi chodila jako malá."

Podobně smýšlí i radní Jarmila Hořejší. „Spíš než školce bych dala přednost pobočce domu dětí a mládeže nebo nějaké jiné instituci," dodala.