Kvůli stavebním pracím by měli zavřít již tuto sobotu.

Dělníci a těžké stavební stroje se v horní části hypermarketu pohybují již několik dní. „Celé horní parkoviště je nepřístupné. Asi zde budou něco stavět," soudí obyvatelka Severní Terasy Vlaďka Háchová.

Dagmar Krausová, mluvčí společnosti Ahold, která provozuje hypermarkety Albert, Deníku řekla, že stavební práce s nimi nesouvisí. „Dělá je majitel budovy, kterým nejsme," vysvětlila Krausová.

Zatéká

Celý obchodní komplex na Severní Terase vlastní společnost Inter Cora. Podle Daniela Matějky, který má stavební akci na starosti, museli parkoviště rozebrat kvůli závadě.

„Do objektu v těchto místech zatékalo. Musíme proto závadu odstranit," vysvětlil. Dělníci proto sundali většinu povrchu místního parkoviště. Hlavní stavební práce ale teprve začnou.

Zavřeno

Kvůli nim budou muset zavřít místní prodejny, protože zákazníci a zaměstnanci se přes stavbu do provozoven nedostanou. Oznámení, že bude zavřeno, má na svých stránkách například již místní Dům barev.

„V okolí stavby se ve čtvrtek objeví oznámení, že prodejny budou mimo provoz celý měsíc. Od 1. až do 31. srpna," uvedl Matějka. Spodní části areálu, kde je hypermarket a další prodejny, se omezení nedotkne.

Oprava dopadne například na oblíbenou pizzerii Pampam. Ta na rozkopaném parkovišti běžně parkuje své vozy, kterými rozváží produkty po Ústí nad Labem. Služba zůstane zachována.

„Opravy se kuchyně a rozvozu nedotknou. Již teď používáme k rozvozu zadní vchod, který není stavebními pracemi omezen," vysvětlila provozní Petra Komedová. Doufá, že otevřená zůstane po většinu doby i restaurace. To prý bude záviset na postupu prací.