Jednou z mladých slečen byla i sedmnáctiletá Michaela Kurtyová. „Do tanečních jsem si sama přála chodit. Nejtěžší pro mě  bylo naučit se vídeňský valčík. Mým nejoblíbenějším tancem byla rumba. Už se těším na plesovou sezonu," řekla studentka.

Taneční vedli v Domě kultury manželé Jan a Martina Rottenbornovi. „Problém naplnit kurzy jsme neměli. Naopak, o taneční je čím dál větší zájem," uvedl taneční mistr.

„Během podzimu čekalo taneční žáky třináct společenských večerů včetně Prodloužené a Věnečku," doplnila Martina Rottenbornová.

Ke společenskému tanci patří také společenský oděv. „Chlapci, kteří  zamíří do tanečních, by měli mít oblek a společenské boty. Je jedno, jestli budou mít  kravatu nebo motýlka. Doporučujeme také bílé rukavičky, ale nejsou podmínkou. Dívky musí mít večerní šaty a dobré jsou boty na malém podpatku s pevnou patou," doplnili Rottenbornovi.

Co by to bylo za taneční mistry, kdyby nesledovali televizní soutěž Star Dance. „Naším favoritem byl Honza Tománek, který tancoval s modelkou Pavlínou Němcovou. Bohužel ze soutěže vypadli. Honza je původem Ústečák a byl mým partnerem v tanečních," řekla Martina Rottenbornová. 

Oba teď fandili zpěvačce Báře Polákové, která ale v sobotu také vypadla.