„Barevné kresbičky na fasádě dělaly děti, je to jejich škola, tak proč ne. Piáno jako pomůcku můžete vidět i na chodbě. Někdo se pyšní keramickou dílnou, my pěveckými sbory. Je jich tu pět a každý má své posluchače. Notička, Slavíček, Písnička, Březnáček, Lindušky," říká ředitelka ZŠ a ZUŠ v Husově ulici Jaroslava Pšeničková.

„Jednou za tři roky se soutěží mezi ZUŠ a my jsme bodovali už v okresním kole. Do krajského kola postoupili dva naši kytaristé, a to je ohromný úspěch," vysvětluje učitel Tomáš Eisler.

Desetiletý Jan Kvapil a třináctiletý Roman Hyška se na chvilku stali hrdiny školy v Krásném Březně. Krajské kolo se uskutečnilo v Mostě a ve hře byl postup do národního kola, které bude hostit ZUŠ Staré Strašecí ve dnech 8.-9. května.

Padesát kytaristů zaměstnalo čtyřčlennou porotu na celý den, do finále postoupilo pouze sedm nejlepších. Jedno první místo dokonce vybojoval Honza Kvapil ve své kategorii „OA". Pomyslný bronz přivezl do Husovky Roman Hyška.

„Vždycky mne bavila vážná hudba, kytaru dělám pět let u pana učitele Tomáše Eislera, jednou bych chtěl na konzervatoř, to je můj cíl," stručně popisuje situaci Roman.

Kluci do národního kola sice nepostoupili, paní ředitelka je však na oba moc pyšná.