Hladina řeky Labe v povánočním období prudce stoupla a především kvůli nefunkčnímu protipovodňovému opatření - takzvané vaně - zatopila i přilehlé podzemní garáže u Benešova mostu. Voda sice již klesla, ovšem garáž nabízející desítky parkovacích míst je ke středečnímu dopoledni stále mimo provoz. Probíhají tam vysoušecí práce, zhruba desítka zaměstnanců Městských služeb Ústí nad Labem prostory čistí a vodu odčerpává.

Ústečané zároveň v této souvislosti očekávají bleskovou opravu poškozené klapky na protipovodňové vaně, kterou spravuje Ředitelství silnic a dálnic. Hlavně kvůli její nefunkčnosti voda zaplavila garáž i silnici. Navíc se v nejbližších dnech v krajském městě očekává další povodňová vlna, času tak není nazbyt. 

Vedoucí střediska ústeckých Městských služeb Milan Stýblo Deníku řekl, že vzájemná komunikace či koordinace s ŘSD ohledně opravy momentálně neprobíhá. „Nemám žádné informace o opravě ze strany ŘSD. Do garáže se dostala voda, tak probíhají vysoušecí práce. Povodňová vana je zkrátka pod jejích správou,“ přiblížil situaci Milan Stýblo.

ŘSD už včera prohlásilo, že na místo během středečního dne vyšle technika, který následně situaci vyhodnotí a určí technický plán opravy.

Mohlo by vás zajímat: Na Ústí se blíží druhá povodňová vlna. Vydrží vana tentokrát?

Protipovodňová vana na hlavní silnici v Ústí nad Labem. | Video: Deník/Alexandr Vanžura