Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Labe překročilo první povodňový stupeň

Ústí nad Labem - Labe už překročilo první povodňový stupeň, který se vyhlašuje při 450 centimetrech. Zatím to znamená jen zvýšenou pozornost, co se bude dít dál.

6.3.2009 24
SDÍLEJ:

Hladiny vody se zvedá také na LabiFoto: DENÍK/Karel Pech

Pododňovákomise, která po 14. hodině jednalao situaci naÚstecku,očekává, že Labednes vystoupá přes 530 centimetrů a na Labi v Ústí po 17. hodině tady budevyhlášen druhý stupeňpovodňovéaktivity. Zítra by podle všeho mohla voda zalít vozovku pod mostem,dalšímísta na Ústeckuby ale ohrožena být neměla.Jak uvedl tiskový mluvčí města Milan Knotek,k domům nastřekovské nábřeží se voda dostáváaž při osmi metrech a to sevzhledem k situaci na přítocíchi prognózepočasí neočekává.Navíc tu byla dokonce protipovodňová bariéra.

Vzpomínky na povodně v roce 2002 naleznete zde

Stupně povodňové aktivity
Jsou stanoveny tři stupně povodňové aktivity:

I. Stupeň povodňové aktivity = STAV BDĚLOSTI (nastává nebezpečí povodně, orgány samosprávy obcí a orgány okresních orgánů organizují hlídkovou službu na vodních tocích, je organizována povodňová hlásná služba)

II. Stupeň povodňové aktivity = STAV POHOTOVOSTI (vyhlašuje příslušný povodňový orgán, je zajištěna trvalá pohotovost, zasedá povodňová komise, jsou přijímána opatření ke zmírnění průběhu povodně)

III. Stupeň povodňové aktivity = STAV OHROŽENÍ (vyhlašuje příslušný povodňový orgán při bezprostředním nebezpečí a vzniku větších škod, ohrožení majetku a životů v zaplaveném území, podle plánů se realizují technická opatření, vyprošťovací a záchranné práce)

O hrozbě či vzniku povodně mohou být občané informováni z různých zdrojů: sirénami, sdělovacími prostředky, místním rozhlasem, mobilními megafony apod. Další informace o povodňové situaci lze získat nainternetové stránce ČHMÚ http://hydro.chmi.cz/

Jak se připravit na příchod povodně (v případě včasné předpovědi)
- informujte se na obecním úřadě, zda se vaše obydlí, chata, zahrada či pozemek nenachází v záplavovém území či v území ohroženém zvláštní povodní,
- dále se informujte o místě a způsobu evakuace, o případné humanitární pomoci a způsobu varování a informování obyvatelstva při povodni,
- vytipujte si bezpečné místo, které nebude zaplaveno vodou,
- připravte si materiál na utěsnění nízko položených dveří, oken, odpadních potrubí atd. (pytle s pískem fólie, desky, ucpávky kanalizace),
- poveďte si povodňovou prohlídku kolem svého obydlí, chaty a pozemku a zajistěte, aby neupevněný materiál, ploty, boudy a další překážky nebránily volnému průtoku vody a nevytvářely druhotné hrázky a ucpávky vodního toku,
- buďte v pohotovosti, trvale sledujte předpovědi počasí, stav hladiny vodního toku a rybníka, přehrady (může-li vás ohrozit),
- sledujte hromadné sdělovací prostředky a místní sdělovací prostředky (obecní rozhlas),
- řiďte se pokyny povodňových orgánů, policie a záchranářů, aktivně se zapojte do ochrany před povodní dle jejich pokynů.

Autor: Dagmar Cestrová

6.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 24
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.
10

Lidé mají ve středu poslední možnost vyřídit si voličský průkaz

Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste ve školách uniformy?

Školka U plavecké haly dostala od města příspěvek na nákupy

Ústí nad Labem - Nákup počítačové techniky, kuchyňského vybavení a nádobí na vaření, lůžkovin, případně dětského stolovacího nádobí. Ten teď čeká Mateřskou školu U plavecké haly v ústecké čtvrti Klíše.

Střekov splnil taktiku a ve šlágru slaví

Střekov - Střekovští fotbalisté získali v 1. A třídě další tři body za výhru 2:0 proti Junioru Děčín. Soupeře přeskočili v tabulce a posunuli se na 4. příčku. 

AKTUALIZOVÁNO

Noční tragédie v Teplicích. Při požáru v činžáku zemřel čtyřletý chlapec

Teplice - Spal v přízemním bytě ve Štúrově ulici sám bez rodičů. Udusil se kouřem. Vedle chlapce hasiči našli mrtvého psa, který s ním zůstal do poslední chvíle.

Proti Ortelu a „dělníkům“ se v Ústí postavily zády desítky lidí

Ústí nad Labem - Finální mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v rámci předvolební kampaně se konal v úterý odpoledne na Lidickém náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení