Nedělní večer v Centrálním parku na Severní Terase se pro mnoho Ústečanů možná stane jedním z jejich letošních nejsilnějších zážitků. Místní obvodní radnice pořádá další z akcí cyklů Léto na Laguně. Tentokrát naplánovala světelnou show, kterou mnozí z lidé ještě ani neviděli.

„Jedná se o poslechový večer reprodukované hudby, tentokrát nazvaný Rocková klasika. Zazní nejznámější rockové melodie v podání našich i zahraničních špičkových hudebních skupin ze všech období tohoto žánru." uvedl tajemník radnice na Severní Terase Petr Vlasák.

3D projekce

Poslech rockových šlágrů ale nebude jediné, co si budou moci návštěvníci akce vychutnat. Hudba bude spojená s obří laserovou show.

„Novinkou je 3D projekce laserových efektů do vodní stěny," uvedl Vlasák. Lasery, které radnice na nedělní představení zajistila, údajně patří k nejvýkonnějším přístrojům v celé České republice.

Podobná představení se na Laguně nekonají poprvé. Jsou hojně navštěvovaná, často sem chodí i více než tisícovka lidé. Mnozí se v neděli chystají na Severní Terasu opět. „V parku bývají skvělé akce. Počítám s tím, že s manželkou vezmeme obě naše děti. Naštěstí mají prázdniny, takže je nemusíme honit do postele," řekl Deníku Ústečan Marek Vašíček.

Bude i ohňostroj

Kdo bude chtít neobvyklé představení spatřit, musí do parku na Severní Terasu dorazit na 21:30, kdy celá akce začíná. Kromě hudby a laserové show se podle Vlasáka návštěvníci mohou těšit na závěrečný ohňostroj. „Je zajištěný dostatek míst pro všechny návštěvníky," slibuje. Kromě toho zde bude k dispozici i občerstvení.

Radnice doufá, že se jí pro mnoho Ústečanů podaří uspořádat výjimečný večer. Podle poslední předpovědi by celé akci mohlo přát i počasí. Internetové stránky Českého hydrometeorologického ústavu na neděli předpovídají jasné až polojasné počasí. Noční teploty se mají pohybovat mezi příjemnými 15 až 20 stupni Celsia.

Park je tradičním místem různých akcí. Velmi populární je zde pálení čarodějnic nebo zimní bruslení.