Děti se odpoledne mohly setkat se zpěvačkou, herečkou a moderátorkou Magdou Reifovou, kterou znají z pohádek a především jako Majdu z Kouzelné školky. V parku za mostem začala svou pěveckou show pro několik dětí, kterým voda nevadila. Vyslanci Domu dětí a mládeže, Petra Mecelová a Tomáš Svoboda, zaměstnávali šikovné ruce, Anežka Motejlová z agentury Děti na hrad nabízela otisky podle šablony, ve stáncích voněl svařák, vdolečky chutnaly všem. Kdo chtěl, mohl se zahřát i horkým čajem zdarma.

Někteří prckové přišli v převleku, ten nejlepší představila čtyřletá Rozárka. Maminka ji doma maskovala celou hodinu, odmaskování bude asi delší. Kolem páté odpoledne v připravených sudech zaplápolal oheň, ve stejnou hodinu se na provizorním pódiu objevila skupina bubeníků, která si říká Blabuburo. "Dnes je nás deset, přijeli jsme z Roztok u Prahy. Počasí nám sice nepřeje, ale lampionový průvod doprovodíme. Bubnů a bubínků tu máme dost, třeba se někdo přidá," smál se vysoký muž v buřince. Za chvilku bylo africké bubnování slyšet až u nádraží.

Kolem šesté přicházeli další a další zvědavci. Děti s lampionem, někdo s čelovkou, někdo s deštníkem, jiní v pláštěnce. Zmoklé odpoledne zakončila ohnivá show. Loni prý byla daleko větší zima, ale nepršelo.