Je mu patnáct let, od svých devíti je přitom upoutaný na vozík. Patrik Jornitz z Krásného Lesa odmala trpí ochablostí svalů. Jenže současný vozík mu je malý a nejen kvůli dojíždění do školy by uvítal elektrický. Ústečané mu mohou jeho život alespoň částečně ulehčit. Koupí lampionu.

Jak lze pomoct?Přispět na vozík pro Patrika může každý. Lze poslat peníze na transparentní účet Bertlových s číslem 2900479773/2010 (aktuálně je na něm 18 610 korun). Nebo koupit lampion přání na akci Rozsviťme Ústí, která se uskuteční 19. prosince.

„Patrik se se svalovou dystrofií už narodil. Nemoc se u něj projevila zhruba ve dvou letech. Nejprve se neudržel na nohou. Nyní už nemá sílu ani v rukou a mechanický vozík sám neutáhne," popsala Patrikovo onemocnění jeho maminka Iva Bertlová.

Do Speciální základní školy v Ústí Patrik dojíždí pomocí placené přepravy. Elektrický vozík by mu umožnil být v životě soběstačnější.

„Vozík vyjde asi na 130 tisíc korun. Pojišťovna jej nechce dotovat, protože Patrik má navíc šedý zákal a neprošel by nutnými testy. Přispět mohou lidé na účet nebo koupí lampionu. Sto procent věnujeme Patrikovi," sdělil za organizátory Matěj Prošek.

Akce Rozsviťme Ústí začne 19. prosince v 16 hodin na Lidickém náměstí. Na místě zakoupené lampiony lidé společně vypustí v 18.25 hodin. Čekání vyplní hudební program.